Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Nad Stropkovom sme triumfovali rozdielom triedy

V chladnom počasí sme v rámci 8.prípravného zápasu pred jarnou časťou privítali na vlastnom ihrisku momentálneho lídra 3.ligy východ MŠK Tesla Stropkov.

Narozdiel od predchádzajúcich zápasov sme sa tentokrát dočkali presného zásahu už v samom úvode. V 5.minúte šikovne otvoril skóre stretnutia Romario Cekaj. Hostia prvýkrát pohrozili v 15.minúte, strela však letela vedľa Giertlovej brány. Po polhodine hry sa v gólovej príležitosti ocitol Novák, svojím zakončením z uhla však trafil len stropkovského brankára. Prvý polčas bol mierne rozháraný s nepresnosťami na oboch stranách. Po úvodnej 45-minútovke sme tak viedli tesne 1:0.

Fotka Slavoj Trebišov.

V 2.polčase z ničoho nič prekvapili hostia a pomerne šťastným gólom vyrovnali na 1:1. Prerušili tým našu dlhú 627 minútovú nepriestrelnosť. Z vyrovnaného stavu sa však netešili dlho, keď o 5 minút nato hlavný rozhodca odpískal pokutový kop po faule na Falcka Peňu. Ten bezpečne premenil strelou k ľavej žrdi skúsený Novák a poslal náš tím opäť do vedenia. V 68.minúte sme vyhrávali už 3:1, keď zaváhanie hosťujúcej obrany využil Mujkovič a loptu do siete dopravil argentínsky hráč Falck Peňa. Na druhej strane sa vyznamenal Erik Kolbas po umiestnenej strele Stropkovčana z vnútra pokutového územia. Konečný stav 4:1 pečatil po individuálnej akcii svojím druhým gólom v zápase Janko Novák.

V najbližšom prípravnom zápase došlo k zmene, keď si v sobotu 17.januára o 12:15 zmeriame sily s MFK Vranov nad Topľou. Tento zápas sa odohrá na hlavnom ihrisku vo Vranove.

Pridať komentár