Tesné víťazstvo nad Rožňavou

V 7.prípravnom zápase pred najdôležitejšou časťou 2.ligy sme si zmerali sily s treťoligistom z Rožňavy.

Hostia z Rožňavy sa od úvodných minút prezentovali odhodlaným dojmom, no nedostávali sa do žiadnych šancí a domáci v 1.polčase taktiež nespresvedčili, najmä kvôli svojej nepresnosti. Prvá pološanca prišla v 15.minúte, keď hlavička Cekaja skončila v náručí rožňavského brankára. V 25.minúte však zazmätkoval hosťujúci obranca a svojmu brankárovi pripravil krušné chvíle – ten musel loptu vyhlavičkovať na rohový kop. Hneď vzápätí po rozohratí tohto rohového kopu trafil kapitán Kolbas brvno. V 35.minúte sa hostia dožadovali penalty, píšťalka hlavného arbitra však ostala nemá. V závere polčasu vyskúšal svoje šťastie Ruskovský, strelou z uhla však iba rozvlnil bočnú sieť. Prvý polčas sa tak skončil nerozhodne 0:0.

Hneď v úvode 2.polčasu sme však išli do vedenia, keď sa nechytaleľnou strelou spoza šestnástky presadil kanonier Novák – 1:0. Ten istý hráč v 53.minúte nevyužil výhodu priameho kopu z výhodnej pozície na zvýšenie stavu. Hostia sa iba sporadicky ocitli pred našou bránou, po hodine sa prezentovali jednou strelou nad bránu. V 87.minúte po faule brankára na Vajsa sme zahrávali pokutový kop, no strela Nováka skončila iba na ľavej žrdi. Zápas sa tak skončil najtesnejším rozdielom 1:0.

7.PZ: Trebišov – Rožňava 1:0 (0:0)
Gól: 46.Novák
Zostava: Giertl, Pa.Šuľák, Kražel, Starosta, Rota, Lukáč, Kolbas, Vajs, Ruskovský, Novák, Cekaj.
V 2.polčase: E.Kolbas, Osmanovič, Pe.Šuľák, Vojtek, Falck Peňa.

Najbližší zápas odohráme v stredu 14.februára o 15:00 proti lídrovi 3.ligy MŠK Tesla Stropkov.