Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Odchovanec Černák v slovenskej reprezentácii!

Trebišovský rodák Roland Černák sa narodil 22. júla 1997. Je odchovancom nášho Slavoja. S futbalom začal ako 6-ročný a postupne prešiel všetky mládežnícke katégorie okrem mladšieho dorastu, ktorý preskočil a pripojil sa k starším spoluhráčom.

Svoj debut za A-tím si odbil 18.augusta 2013, keď v závere majstrovského zápasu proti Lipanom ho poslal na ihrisko náš terajší tréner Vladimír Rusnák. V tú chvíľu mal Rolo 16 rokov a 27 dní!

V roku 2014 po postupe Slavoja do reorganizovanej II.ligy oň prejavil záujem futbalový klub z juhu Slovenska – FC DAC Dunajská Streda. Vo veku 17 rokov si tak zahral v našej najvyššej súťaži.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt roland černák

Za Dunajskú Stredu nastúpil v 39 ligových zápasoch a zaznamenal v nich 4 góly. Postupne však v Áčku nedostával toľko príležitostí a aj preto v tomto roku prijal ponuku Tatrana Prešov na ročné hosťovanie.

A hneď po príchode sa stal oporou svojho nového tímu. V 4 zápasoch sa mu podarilo presadiť hneď 4-krát a po úvodných kolách je dokonca 2.najlepším strelcom Fortuna ligy!

Fotka Roland Černák Official.

Po stabilne dobrých výkonoch si ho všimol aj tréner slovenskej reprezentácie do 21 rokov Pavel Hapal a zaradil ho do nového tímu, ktorý bude bojovať o účasť na ME 2019 v Taliansku.

Rolo gratulujeme a držíme palce !

Pridať komentár