Starší dorastenci začali víťazne, mladší neuspeli

Svoje prvé majstrovské zápasy v novej sezóne odohrali už aj dorastenci Slavoja. Do Trebišova zavítal FK Noves Spišská Nová Ves.

Mladší dorast nezachytil úvod stretnutia

Od úvodných minút stretnutia boli hostia aktívnejší. Už v 2.minúte Spišiaci vyslali strelu do priestoru brány, trebišovský brankár si s ňou na dvakrát poradil. Domáci sa nevedeli presadiť, hostia poľahky kombinovali a v 12.minúte sa ujali vedenia zásluhou Timoteja Zummera. O 4 minúty na to už svietil na ukazovateli skóre stav 0:2 po strele Šimona Ištvánika. V 26.minúte hlavný arbiter ponechal hosťom výhodu, tí ju využili a zvýšili na rozdiel troch gólov. Prvýkrát domáci pohrozili až z priameho kopu v 31.minúte, strelu brankár hostí vyrazil. V závere 1.polčasu sme sledovali zvýšenú aktivitu domácich, no napriek tomu sa do kabín išlo za stavu 0:3. Druhý polčas začali lepšie Trebišovčania, v 44.minúte po individuálnom prieniku strela skončila tesne vedľa ľavej žrde. V 47.minúte Ľubomír Kučma preloboval hosťujúceho brankára, no lopta skončila nad brvnom. V 2.polčase boli naši lepším tímom a v 74.minúte po prízemnej strele z diaľky znižoval na 1:3 kapitán Patrik Čerňák. Do konca zápasu už žiaden gól nepadol a tak naši mladší dorastenci odštartovali novú sezónu prehrou v pomere 1:3.

FK SLAVOJ TREBIŠOV U17 – FK NOVES SPIŠSKÁ NOVÁ VES U17 1:3 (0:3)

Zostava Slavoja : Bereš – Čerňák (C), André, Prosba, Rusnák, Kučma (53. Kopas), Husár (53. Szabó), Hreha, Doboš (41. Košina), Horňák, Korbuľák (67. Pavelka)

Starší dorastenci po sympatickom výkone zvíťazili

Už v 4.minúte zápasu sa domáci tešili z gólu. Po rohovom kope sa efektným zakončením presadil Michal Levický. V 1.polčase sa Trebišovčania prezentovali peknou kombinačnou hrou a v 18.minúte Slavoj viedol už 2:0 ! Svoj druhý gól v zápase zaznamenal po prízemnej strele z hranice šestnástky hráč s číslom 8 Michal Levický. Hostia v prvom polčase skúšali prevažne strely z veľkej diaľky, ktoré väčšinou končili vysoko nad domácou bránou. V 61.minúte sa krásnou krížnou strelou do horného ľavého rohu vyznamenal Valentín Tirpák a brankár hostí bol bez šance. Už o dve minúty hostia potrestali chybný výkop brankára Rugolského a hoci ten ešte strelu dokázal vytlačiť na brvno, následná hlavičková dorážka už skončila v našej sieti. V 64.minúte domáci brankár napravil svoju chybu skvelým zákrokom a podržal svoj tím. V 72.minúte došlo k pádu nášho hráča v súperovej šestnástke a hlavný rozhodca Molitoris odpískal pokutový kop. Šanca domácich odskočiť opäť na rozdiel troch gólov však ostala nevyužitá. V závere zápasu sme kontrolovali priebeh hry a hostí sme do žiadnej vážnejšej šance nepustili. Premiéra nového domáceho trénera Mariána Timka bola úspešná a po spoľahlivom výkone sme porazili FK Noves Spišská Nová Ves 3:1.

FK SLAVOJ TREBIŠOV U19 – FK NOVES SPIŠSKÁ NOVÁ VES U19 3:1 (2:0)

Zostava Slavoja : Rugolský – Staš, Bumbera, Belej, Levický, Vasiľ (C), Hadek, Himaľ, Kotlár, Danko (79. Cili), Tirpák.

Najbližšie sa naši dorastenci predstavia už túto stredu v rámci dohrávky 2.kola na pôde FK Košice – Barca. Slavoj do toho!