S Lokomotívou sme prehrali najtesnejším rozdielom

Posledný zápas v rámci 4.kola II.futbalovej ligy sa odohral na južnom Zemplíne. Miestny Slavoj Trebišov v ňom privítal ambicióznu Lokomotívu Košice.

Miernym favoritom tohto zápasu boli hostia, no Trebišovčania na domácom ihrisku nepoznali trpkosť prehry v ostatných 22 ligových zápasoch. Aj preto sa očakávalo vyrovnané a bojovné stretnutie.

V 3.minúte domáci získali výhodu štandardnej situácie, no priamy kop Petra Kolesára skončil vedľa brány. Od začiatku sme mali možnosť sledovať opatrný futbal a zakončenia na oboch stranách boli nepresné. Prvá vážnejšia šanca prišla v 35.minúte, keď sa hostia dostali do prečíslenia, strelu Borisa Gálla však fantasticky zlikvidoval Jakub Giertl. Košičania sa dokázali presadiť tesne pred koncom 1.polčasu. Na priamy kop Kamila Karaša si nabehol stopér hostí Lukáš Horváth a prízemnou strelou poslal svoj tím do vedenia.

Druhý polčas sa odvíjal podobne ako ten prvý. Naši futbalisti sa ťažko presadzovali cez organizovanú obranu hostí. Prvá strela do priestoru brány prišla až v 72.minúte od kapitána Kolbasa, no hosťujúci brankár si s ňou poľahky poradil. V 77.minúte hlavičkou zakončoval striedajúci Bellás, ale taktiež nebol úspešný. Počas celého zápasu si domáci nedokázali vypracovať vyloženú gólovú šancu a aj preto sa zo zisku 3 bodov radovali hostia.

Slavoj Trebišov – FC Lokomotíva Košice 0:1 (0:1)
ŽK : 84. Bragin.
Diváci : 785
Zostava Slavoj Trebišov : Giertl – Kražel, P. Kolesár, Kolbas (C), M. Kolesár, Ruskovský (79. Junior), Vajs (69. Bellás), Lukáč, Pa. Šuľák, Turik, Bragin.

Najbližšie sa predstavíme netradične už v piatok o 17:00 hod na pôde Partizána Bardejov a o 2 týždne privítame na domácom štadióne MFK Tatran Liptovský Mikuláš.