Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Októbrový program odštartujeme zápasom v Podbrezovej

Po minulotýždňovej vynútenej prestávke sa už dnes podvečer predstavíme v Zelpo Aréne, kde nás privíta domáca Podbrezová.

Železiari sa po vypadnutí z najvyššej súťaže v sezóne 2018/19 snažia o opätovný návrat a každoročne sa pohybujú v popredí súťaže. Výnimkou nie je ani táto sezóna, do ktorej zverenci trénera Skuhravého nevstúpili najideálnejšie, no z posledných 8 súťažných zápasov vyhrali až 7 a aktuálne sa tak nachádzajú na výbornej 2.priečke druholigového pelotónu. Podbrezová je jediným tímom, ktorý ešte ani raz neremizoval a v doterajších 10 zápasoch sa Podbrezovčania presadili už 20-krát, čo svedčí o ich výbornej ofenzíve. Najviac presných zásahov má na svojom konte Daniel Pavúk (5). Na druhej strane ich defenzíva nepatrí úplne k tým najlepším a v 4 domácich zápasoch inkasovali už 7 gólov.

Káder Podbrezovej sa radí určite k jedným z najkvalitnejších v druhej lige. Opierať sa môžu o skúsených hráčov, akými sú Erik Grendel, Boris Godál či Michal Breznaník. V tíme Horehroncov nechýbajú ani talentovaní mladíci s reprezentačnými skúsenosťami. Spomenúť môžeme Rolanda Galčíka, Petra Kováčika či brankára Richarda Ludhu. Silu podbrezovského kádra potvrdzuje aj fakt, že Bartoš a Paraj patria medzi TOP 3 hráčov súťaže podľa štatistického indexu Instat.

Naše vzájomné zápasy z posledných sezón hovoria jasne v prospech Podbrezovej, ktorá ovládla 7 druholigových stretnutí z ostatných ôsmich. Naposledy sme však na jar tohto roka boli na domácej pôde blízko k cennému skalpu, zápas sa napokon skončil remízou 3:3.

Úvodný výkop duelu 11.kola druhej futbalovej ligy medzi FK Železiarne Podbrezová a Slavojom Trebišov je naplánovaný na piatok 1.októbra so začiatkom o 17:00. Rozhodcom zápasu je Martin Ježík, ktorému budú na čiarach asistovať Juraj Halíček a Anton Hrenák. Náhradným rozhodcom stretnutia je Anton Ihring. Zápas naživo sprostredkuje Futbalnet.TV.

Už o pár hodín sa proti nám postaví mimoriadne kvalitný súper s tými najvyššími ambíciami. Verme, že po šnúre troch prehier sa nám na Horehroní podarí uhrať priaznivý výsledok a taktiež zlomiť aj streleckú impotenciu na ihriskách súperov.

Držte nám palce!

Pridať komentár