Podbrezovú sme nezaskočili

V 11.kole druhej futbalovej ligy sme vycestovali na Horehronie, kde nás privítala favorizovaná Podbrezová.

Od úvodu zápasu boli aktívnejší domáci futbalisti, ktorí prvýkrát pohrozili v 8.minúte po zakončení Breznaníka. O pár minút na to zahrával Galčík priamy kop z výhodnej pozície a jeho pokus skončil iba tesne vedľa brány. Podbrezovčania mali aj naďalej loptu častejšie na kopačkách, no do vyložených gólových šancí sa nedostávali. Skóre zápasu mohol v 33.minúte otvoriť Begala, ktorý napriahol spoza šestnástky a brankár Ludha sa musel mať na pozore. Keď sa už zdalo, že sa do kabín pôjde za bezgólového stavu, Železiari 3 minúty pred koncom prvého polčasu udreli. Po našej ľahkej strate v strede ihriska sa domáci dostali do rýchleho protiútoku a Galčík ponúknutú príležitosť neodmietol – 1:0.

Hneď na začiatku druhého polčasu sme boli veľmi blízko k vyrovnaniu. Domáci po našom aktívnom napadaní zaváhali a Bajtoš mal pred sebou odkrytú bránu, ktorú však bohužiaľ netrafil. Favorit zápasu sa v 56.minúte presadil po druhýkrát, keď Kováčik poslal center z pravej strany, ktorý našiel na zadnej tyčke Galčíka a ten zvýšil na 2:0. Hneď o pár sekúnd na to vyšiel zverencom trénera Skuhravého ďalší rýchly útok, ktorý zakončil gólom do prázdnej brány Timoshenko a bolo po zápase – 3:0. V 66.minúte sa výsledok snažil skorigovať Danko, s jeho strelou si však domáci brankár poradil. S postupom času sa zápas už iba dohrával a Podbrezová zvíťazila zaslúžene po výsledku 3:0. Znamená to, že ani v štvrtom stretnutí na ihrisku súpera sme nedokázali streliť gól, a to aj napriek tomu, že podbrezovská obrana bola určite zdolateľná. Po tretine odohratých zápasov nám tak so ziskom 14 bodov patrí priebežné 9.miesto.

FK Železiarne Podbrezová – Slavoj Trebišov 3:0 (1:0)

Góly: 42. a 56. Galčík, 58.Timoshenko

Zostava Slavoj Trebišov: Melichar – Matta, Krajňak, Šimko, Ilinjo (C), Begala, Michlík (63. Verčimák), Digoň, Bajtoš (63. Pálfi), Danko (84. Belko), Santos.

Najbližšie nás v sobotu 9.októbra od 15:00 čaká domáce derby s Košicami.