Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Preview: Dnes hostíme Košice

Negatívnu šnúru prehier sa posnažíme zlomiť už dnes popoludní vo východoslovenskom derby s Košicami.

Tím FC Košice má aj v tejto sezóne tie najvyššie ambície a Košičania už pred jej začiatkom avizovali útok na postupové pozície. Úvodná tretina sezóny im však určite nevyšla podľa predstáv, keďže sa momentálne nachádzajú až na 8.mieste druholigovej tabuľky a na barážovú 2.priečku strácajú 10 bodov. Nedarilo sa im najmä v domácom prostredí, kde získali iba 1 bod za remízu s Humenným. Na súperových ihriskách však Košice patria k najlepším tímom v súťaži, keď v 7 zápasoch nazbierali už slušných 13 bodov. Z celkových 21 strelených gólov sa až 19-krát presadili vonku, čo je bezkonkurenčne najvyššie číslo v lige. Na čele tabuľky strelcov sú až traja futbalisti, ktorí zaznamenali po 5 gólov – José Cortes, Marcus Molvadgaard a Erik Pačinda.

Čo meno, to pojem. Takto môžeme charakterizovať káder košického mužstva. Oporou troch žrdí je skúsený Igor Šemrinec, spomedzi hráčov v poli musíme určite vyzdvihnúť Petra Kavku, Erika Lienera, Františka Pavúka či už spomínaného Pačindu. Trénerom FC Košice je skúsený Jozef Vukušič.

Vzájomné zápasy s Košicami majú vždy špecifický náboj a zväčša prinášajú vyrovnaný priebeh. Výnimkou bol len posledný duel na pôde Košíc, ktorý sa skončil víťazstvom domácich v pomere 3:0. Na našom štadióne sme však s tímom z metropoly východu ešte neprehrali, pričom sa až trikrát zrodil nerozhodný výsledok.

Duel 12.kola druhej ligy medzi Slavojom Trebišov a FC Košice je na programe v sobotu 9.októbra od 15:00. Z pozície hlavného rozhodcu ho povedie Filip Malárik, ktorému bude asistovať Andrej Hrmo spoločne s Rastislavom Kubom. Priamy prenos zo zápasu sprostredkuje Huste.tv.

Pred nami je ďalšie žltomodré derby, na ktorom nesmieš chýbať!

Slavoj do toho!

Pridať komentár