Päťgólový uragán v prvom polčase

V generálke na jarnú časť 2.ligy sme v sobotu predpoludním privítali popredný treťoligový celok ŠK Odeva Lipany.

Fotka Slavoj Trebišov.
Zdroj: Amatérske fotky Slavoj Trebišov

Po skúške v Portugalsku sa do nášho tímu vrátil Guilherme Barbosa a v základnej zostave sa predstavil aj nový ukrajinský hráč Ilia Tereshchenko. Na prvý gól zápasu sme dlho čakať nemuseli, keď už v 9.minúte strelil svoj premiérový gól v príprave Lukáš Mihálik – 1:0. Hostí inkasovaný gól nakopol a k vyrovnaniu neboli vôbec ďaleko. To by však v našej bráne nesmel stáť Michal Bárta, ktorý si dvoma fantastickými zákrokmi v 15.minúte vyslúžil zaslúžené ovácie domácich priaznivcov. Ostatné minúty prvého polčasu boli v našej réžii a takmer každá strela na bránu skončila gólom. V 23.minúte Barbosa kolmicou našiel Černáka, a ten v samostatnom úniku nezaváhal – 2:0. Lipany sa ani nestihli spamätať a na svetelnej tabuli už svietil stav 3:0, keď sa presadil legionár Tereshchenko. Gólostroj pokračoval a pri chuti hrajúci Roland Černák zvýšil v 36.minúte už na 4:0. V 40.minúte zápasu zveľadil naše vedenie už na 5:0 Dávid Špak. Séria strelených gólov bez inkasovaného sa zastavila na čísle 17, keď sa Lipanom v 45.minúte podarilo znížiť na 1:5. V druhom polčase sme si už s prehľadom postrážili vedenie a tesne pred koncom stretnutia sme pridali ešte jeden gól. Svoj tretí gól v príprave si pripísal náš odchovanec Jakub Vodilka – 6:1.

Celú zimnú prípravu sme tak absolvovali bez čo i len jediného zaváhania. Z 8 zápasov sme vyhrali všetkých 8 pri vysoko pozitívnom skóre 28:6. Najlepším strelcom prípravy bol Roland Černák so 6 gólmi, ktorého nasledovali trojgóloví Jakub Vodilka a Kevin Zsigmond. Ostáva už iba veriť, že sa nám tieto výkony a najmä výsledky podarí pretaviť aj do majstrovských zápasov. Táto vydarená príprava je tou najlepšou pozvánkou na prvý ligový zápas, ktorý odohráme už v nedeľu 8.marca o 14:30, keď na vlastnom štadióne privítame Partizán Bardejov. Tešíme sa na vás!

Slavoj Trebišov – ŠK Odeva Lipany 6:1 (5:1)