Úspešný štart do jarnej časti

Po dlhej zimnej prestávke odštartovala v nedeľu 8.marca jarná časť 2.futbalovej ligy. Naši futbalisti hostili na domácom štadióne Partizán Bardejov.

Zdroj: Amatérske fotky Slavoj Trebišov

Už tretiu sezónu po sebe nás na jar čakajú ťažké záchranárske práce, a v domácom prostredí sme si tak nemohli dovoliť zaváhať. Optimizmus nám dodávala vydarená zimná príprava, no ostrý štart na prírodnej tráve bol o niečom inom. V úvodných 20 minútach sme veľa futbalovej krásy nevideli, bojovalo sa o každý centimeter ihriska a viacero nepresností na oboch stranách kvalitu zápasu nezvyšovalo. Prvú strelu do priestoru brány vyslali hostia v 23.minúte – Bárta vyrazil na roh. Naši udreli ako blesk z jasného neba v 27.minúte, keď spoza šestnástky vystrelil Roland Černák a bardejovský brankár bol bez šance – 1:0. Už o dve minúty neskôr zinkasoval hosťujúci legionár Christina červenú kartu, čím oslabil svoje mužstvo na vyše hodinu. V 35.minúte vyslal štipľavú strelu na Čikoša-Pavlička Černák a ten ju s ťažkosťami vytesnil na rohový kop. V prvom polčase sme už gól nevideli a do kabíny sme tak išli s najtesnejším vedením.

V 2.polčase sa očakávalo, že naši využijú presilu o jedného hráča na zveľadenie výsledku. Na ihrisku však nebolo vidieť, že Bardejovčania hrajú o jedného hráča menej a aj napriek tomu, že našu bránu neohrozili, zápas bol stále otvorený. Našim sa len predsa len podarilo zvýšiť na 2:0 v 74.minúte, keď sa z bezprostrednej blízkosti presadil Róbert Cicman. V tej chvíli sa zdalo, že o víťazovi zápasu je rozhodnuté. Hostia však už o 3 minúty na to strelili kontaktný gól zásluhou Horodníka – 2:1. Záver zápasu sme však už našťastie zvládli a dôležité 3 body tak zostali doma. Naša strata na 12.miesto zaručujúce záchranu sa tak po tomto kole znížila z ôsmich na 6 bodov.

Slavoj Trebišov – Partizán Bardejov BŠK 2:1 (1:0)
Góly: 27. Černák,74. Cicman – 77.Horodník
Diváci: 510
Zostava Slavoj Trebišov:
Bárta – Korijkov (C), Ilinjo, Lazarus, Barbosa (55. A. Leško), Zsigmond (89. Hirjak), Cicman, Harvila, Černák (86. Vodilka), Mihálik, Špak.

Najbližší zápas odohráme opäť doma, v nedeľu 15.marca o 14:30 privítame MŠK Žilina B.