Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Podarí sa nám na Liptove opäť zabodovať?

Druhá liga sa po 45 dňoch dočkala svojho reštartu a naši futbalisti už zajtra v rámci predohrávky 13.kola vybehnú na trávnik Liptovského Mikuláša.

Foto: mfktatran.sk

Liptáci výbornými výsledkami atakujú líderskú pozíciu

Úvod sezóny nášmu zajtrajšiemu súperovi príliš nevyšiel, keď v úvodných dvoch zápasoch s Košicami a Bardejovom vyšiel bodovo naprázdno. V 3.kole však Liptáci na domácom štadióne zdolali Šamorín rozdielom triedy a odvtedy sú nezastaviteľní. Na ich konto pribúdalo víťazstvo za víťazstvom obohatené aj veľkým počtom strelených gólov. Veď ich ofenzíva je po banskobystrickej Dukle druhá najlepšia, keď doposiaľ v 12 zápasoch nastrieľali až 29 gólov, čo predstavuje úctyhodný priemer takmer 2,5 gólu na zápas. O viac ako polovicu presných zásahov sa postarala trojica Tomáš Staš, Richard Bartoš a Ľuboslav Laura. Červeno – bieli sa s 12 inkasovanými gólmi môžu spoľahnúť aj na pomerne pevnú defenzívu. Z posledných 10 zápasov sa z víťazstva radovali až 9-krát, čo im v priebežnom zúčtovaní vynieslo 2.miesto s 28 bodmi len o skóre za vedúcou Banskou Bystricou.

Foto: mfktatran.sk

V obľúbenom dejisku s odhodlaním opäť zabodovať

Náš mladý káder si v doterajšom priebehu súťaže počína pomerne úspešne. V 11 odohratých zápasoch sme nazbierali 15 bodov, čo nám momentálne stačí na 8.miesto nabitej druholigovej tabuľky. Najmä na domácom trávniku sa nám viackrát podarilo udržať čisté konto a zabodovať naplno. Až v poslednom zápase pred prerušením súťaže sme doma padli po výsledku 2:4 s Petržalkou. Odvtedy ubehol vyše mesiac a pol a naši chlapci sú odhodlaní vrátiť sa na bodovú vlnu. A práve Liptovský Mikuláš je miesto, kde sa trebišovským futbalistom v posledných rokoch mimoriadne darí. Od roku 2014 sme tu odohrali 4 druholigové stretnutia a až trikrát sme zvíťazili. K víťazstvu na Liptove sme neboli ďaleko ani v doposiaľ poslednom zápase, keď remízu 1:1 zachraňoval v 83.minúte Richard Nemergut.

Foto: Amatérske fotky Slavoj Trebišov

Zápas 13.kola druhej ligy medzi Liptovským Mikulášom a Trebišovom je naplánovaný na stredu 25.novembra so začiatkom o 12:30. Hlavným rozhodcom duelu bude Lukáš Dzivjak, na čiarach mu asistujú Erik Weiss a Michal Železňák. Vďaka Futbalnetu si tento zápas budete môcť pozrieť naživo.

Už teraz je isté, že v stredu popoludní sa na štadióne v Liptovskom Mikuláši ukončí jedna séria. Podarí sa Liptákom zvíťaziť na domácom štadióne po 6x za sebou alebo zabodujeme na Liptove práve my po 5x v rade?

Pridať komentár