Nevyužité šance nás pripravili o lepší výsledok

V 13.kole II.ligy sme sa po vyše mesačnej prestávke predstavili v Liptovskom Mikuláši. Domáci Tatran sa pred zápasom nachádzal na 2.mieste tabuľky a na Liptove nás tak čakal náročný súper.

Hneď v úvode sme sa museli mať na pozore po strele domáceho Bartoša, ktorý zakončoval do odkrytej brány, ale jeho pokus na bránkovej čiare zablokoval jeden z našich obrancov. Skóre zápasu sa nemenilo ani v 11.minúte po nebezpečnom zakončení Kačeríka. Hneď vzápätí sme sa do sľubnej príležitosti dostali aj my, no Tereshchenko rozvlnil iba bočnú sieť. V 16.minúte sa už domáci futbalisti radovali z úvodného gólu, o ktorý sa po rohovom kope postaral najlepší strelec Liptákov Richard Bartoš – 1:0. Po inkasovanom góle sme sa osmelili a do konca úvodného dejstva sme boli nebezpečnejším tímom. Po vyrovnávajúcom góle volala pekná akcia z 33.minúty so zakončením Issu z vnútra šestnástky. Domáci gólman však pohotovým zákrokom loptu vyrazil pred seba a neujala sa ani následná dorážka Pálfiho. Náš tlak sa stupňoval, v závere polčasu sa do dvoch sľubných príležitostí dostal Begala, ale v oboch prípadoch bol úspešnejší český brankár Luksch. V 45.minúte sa strelou spoza šestnástky snažil presadiť Issa, ale jeho pokus sa medzi tri žrde nezmestil.

Aktívne sme vstúpili aj do druhého polčasu. Obrovskú príležitosť na vyrovnanie mal Illia Tereshchenko, ktorý sa predral až pred domáceho brankára, ale nepochopiteľne nezakončil. Známe nedáš – dostaneš sa potvrdilo aj tentokrát a na opačnej strane udreli Liptáci z rýchleho brejku. Strelu Kačeríka vyrazil Vinclér iba pred našu opustenú bránu a Richard Bartoš už z dorážky nemal problém skórovať – 2:0. V ďalších minútach zápasu sme sa snažili o kontaktný gól, ktorý mohol prísť v 73.minúte po strele Romana Begalu, Luksch však predviedol ďalší výborný zákrok. O 6 minút neskôr sme sa predsa len dočkali, keď zaváhanie domácich využil Wisdom Kanu a znížil na 1:2 z nášho pohľadu. Vyrovnať sa nám však už nepodarilo a v Liptovskom Mikuláši sme napriek sympatickému výkonu prehrali po dlhých 12 rokoch.

Hlasy po zápase (zdroj: Futbalnet)

Štefan Zaťko, tréner Liptovského Mikuláša: „Bolo to náročné stretnutie a povedal by som, že sa hralo na ťažkom teréne a s náročným súperom, ktorý hrá technický futbal s dobrou organizáciou a rýchlym prechodom do útoku. Neboli sme dostatočne trpezliví a ani kvalitní v prechodovej fáze. Zápas bol do poslednej minúty otvorený, som rád, že tri body ostali na Liptove. Tým, že sme spravili hrubú chybu v strede ihriska prihrávkou na súpera, ktorý šiel sám na brankára, sme si zápas zbytočne skomplikovali. Hostia začali potom viac riskovať, boli nebezpeční v hre dopredu a my sme už nemali toľko síl a ani kvality na to, aby sme ich vytrestali v rýchlom prechode do zakončenia. Po dlhej pauze sme podali dobrý výkon. To, že sme na prvom mieste je veľmi krásny pocit. Verím, že ľudia na Liptove si to budú vážiť a budú sa s nami tešiť.“

Ondrej Desiatnik, tréner Trebišova: „Súper bol v prvom polčase dominantnejší, lepší na lopte a rýchlejší. V druhom polčase to bolo z našej strany trošku lepšie, aj keď my sme mali šance, domáci boli lepší na lopte. Bohužiaľ, s prístupom, aký majú naši hráči, sa vyhrať nedalo. Treba však povedať, že bola veľmi dlhá prestávka a vysporiadali sme sa s tým, ako sme vedeli. Vieme hrať aj lepšie. Keď idete do šestnástky a kľučkujeme, kľučkujeme a nezakončíme, je to potom ťažké. Aj chlapci si musia vstúpiť do svedomia a nabádame ich aj v tréningovom procese. Chceme to odstrániť, ale bohužiaľ… Teraz sa musíme dobre pripraviť na Slovan, potom máme Púchov. My máme mladé mužstvo, pripravujeme sa svedomito, len chlapci musia zo seba viac vyžmýkať. Keď sa nám to podarí, bude to lepšie.“

Najbližší zápas odohráme v stredu 2.decembra o 12:30, keď na domácom štadióne vyzveme rezervu Slovana Bratislava. Hrať sa bude žiaľ bez divákov, my sa vám však budeme snažiť sprostredkovať tento duel prostredníctvom našej facebookovej stránky.