Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

PREVIEW: Kto sa bude radovať v zemplínskom derby?

Jedným z ťahákov 7.kola druhej ligy je bezpochyby duel dvoch popredných celkov súťaže medzi Humenným a Trebišovom.

Humenčania sú v druhej lige jedným z trojice nováčikov a do sezóny vstúpili výborne. V doterajších 6 zápasoch získali podobne ako naši futbalisti 14 bodov za 4 víťazstvá a 2 remízy. Na domácom trávniku ešte nezaváhali, keď si postupne poradili s Podbrezovou, Šamorínom i Komárnom a v súťažnom zápase doma naposledy padli na začiatku septembra 2019 po prehre 1:2 so Stropkovom. Pri pohľade na štatistiky druhej ligy zistíme, že v derby o Zemplín sa stretnú dva tímy, v ktorých zápasoch doposiaľ padalo málo gólov. Za všetko hovorí skóre 8:3, resp. 7:1. Najlepším strelcom Hornozemplínčanov je aktuálne s 3 gólmi Štefan Harvila, ktorý bol v nedávnej minulosti súčasťou aj nášho mužstva.

Pri pohľade na mužstvo Humenného nájdeme aj ďalších hráčov, ktorí okúsili druhú ligu v oboch zemplínskych mestách. Spomenúť môžeme obrancu Petra Šuľáka alebo útočníka Rolanda Černáka. Zaujímavosťou je, že aj súčasný tréner Humenného Jozef Škrlík pôsobil v Trebišove a s naším mužstvom v sezóne 2016/2017 vybojoval postup do druhej ligy. Káder Humenného tvoria futbalisti, ktorí majú skúsenosti aj s našou najvyššou súťažou, či už ide o Jána Hatoka, Jozefa-Šimona Turíka alebo Michala Hamuľaka.

S futbalistami Humenného sme sa v súťažnom zápase naposledy stretli v tretej lige v sezóne 2013/2014. Odvtedy sme sa proti sebe postavili iba v priateľských zápasoch a ten posledný sa skončil víťazstvom Humenného v pomere 5:1. Majstrovské zápasy sú však o niečom inom, a to obzvlášť v momentálnej situácii, v akej sa nachádzajú obe mužstvá. Už dnes popoludní sa na humenskom štadióne stretnú dva tímy, ktoré v tejto sezóne ešte neokúsili trpkosť prehry a ktorých víťazstvo posunie do čela druhej ligy. Už teraz je takmer isté, že v Humennom sa zíde návšteva kola tešiaca sa na pravé zemplínske derby. Budeš tam aj ty?

Pridať komentár