Derby ovládlo Humenné

V 7.kole druhej futbalovej ligy sme vycestovali na pôdu takisto nezdolaného Humenného. Z víťazstva sa napokon radovali domáci, ktorí zásluhou hetriku Hamuľaka vyhrali presvedčivo 3:0.

Pred zaplnenými tribúnami sa hral od začiatku svižný futbal a Humenčania sa už v 4.minúte dostali do vedenia. Po centri z pravej strany bol v správnom čase na správnom mieste Hamuľak a z bezprostrednej blízkosti dopravil loptu za chrbát Melichara – 1:0. Domáci boli aj naďalej aktívni a hlavne útokmi po pravej strane si vypracovávali ďalšie gólové príležitosti. V 14.minúte sa vo vnútri pokutového územia ocitol opäť osamotený Hamuľak, tentokrát však jeho pokus minul pravú žrď. Vynahradil si to však už o 3 minúty neskôr, keď sa po rohovom kope presadil hlavou a Humenné viedlo už 2:0. Naši futbalisti sa len ťažko presadzovali smerom dopredu a domáci tak po prvom polčase viedli zaslúžene dvojgólovým rozdielom.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry príliš nezmenil. Stále to boli domáci, ktorí boli oveľa nebezpečnejší. 49.minúta zápasu priniesla hlavičkové zakončenie Streňa, ktoré sa však medzi tri žrde nezmestilo. V 63.minúte sa Hornozemplínčania dostali už do trojgólového vedenia, keď svoj hetrik zavŕšil Michal Hamuľak – 3:0. My sme sa pred brankára Slávika dostávali iba sporadicky a v 68.minúte sa hlavou snažil presadiť Verčimák, ktorý však nenamieril presne. Záver zápasu priniesol ešte jeden zaujímavý moment, keď sa po gólovej hlavičke Streňa blysol fantastickým zákrokom Melichar a z Humenného sme tak odišli s prehrou 0:3. Vzhľadom k priebehu zápasu sa zemplínske derby skončilo zaslúženým víťazstvom Humenného, ktoré sa po 7.kole dostalo do čela druholigovej tabuľky.

Ondrej Desiatnik, tréner Slavoja Trebišov: „Náš výkon bol slabý, s tým, že Humenné bolo jednoznačne lepšie a zaslúžene vyhralo. Celý týždeň sme sa pripravovali a hneď na začiatku urobíme chybu a dostaneme rýchly gól. Štandardky domácich ani nemusím spomínať, lebo všetci vieme, že sú v tom nesmierni silní. Čo sa týka nášho tímu, ten herný prejav absolútne nespĺňal kritériá druhej ligy. Chýbal nám pohyb, aktivita a aj preto sme ani raz nevystrelili na bránu. Nepomohli ani striedania, povedal by som, že po prestriedaní sme išli ešte výkonnostne dole. Takáto facka nám môže pomôcť, no hráči sa budú musieť poučiť a inak pristúpiť k ďalším zápasom, ak chceme byť úspešní.”

FK Humenné – Slavoj Trebišov 3:0 (2:0)

Góly: 3., 17., 63. Hamuľak

Zostava Slavoj Trebišov: Melichar – Šimko, Matta (84.Rokyta), Ilinjo, Bajtoš (63.Košuda), Verčimák, Begala, Michlík (58.Pálfi), Digoň, Danko, Rypák (63.Straczek)

V najbližšom zápase privítame v sobotu 11.septembra o 16:00 nováčika z Rohožníka.