Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

PREVIEW: Podarí sa nám proti Rohožníku nadviazať na úspešné domáce výsledky?

Naši futbalisti už dnes od 16:00 nastúpia na ôsmy zápas aktuálnej sezóny a zároveň pôjde už o šiesty duel, ktorý odohráme pred vlastnými fanúšikmi. Do Trebišova pricestuje FC Rohožník.

Klub zo Záhoria je jedným z trojice nováčikov v prebiehajúcom ročníku druhej ligy. Rohožník sa o najväčší klubový úspech postaral v uplynulej sezóne, keď so šesťbodovým náskokom pred Interom Bratislava ovládol III.ligu a obec s niečo vyše 3000 obyvateľmi tak dosiahla historický míľnik. Hneď na začiatku sezóny ich preverili najväčší favoriti druhej ligy, proti ktorým nedokázali zabodovať, no vo 4.kole sa futbalisti Rohožníka postarali o prekvapenie, keď v Šamoríne zvíťazili po výsledku 2:1. Následne si na svoje konto pripísali aj premiérové domáce víťazstvo proti Púchovu a so ziskom 6 bodov sa tak aktuálne nachádzajú na 12.mieste druholigovej tabuľky, teda tesne nad pásmom zostupu. Nováčik druhej ligy inkasoval v doterajších 7 zápasoch už 18 gólov, čo je po rezerve Slovana druhý najvyšší počet inkasovaných gólov v súťaži. Rohožníčania sa sami dokázali gólovo presadiť osemkrát, pričom najlepším strelcom mužstva je Marek Privrel s troma strelenými gólmi.

Trénerom Rohožníka je bývalý slovenský reprezentant Szilárd Németh, ktorého káder tvorí mix skúsenejších a mladých hráčov. Medzi najznámejšie mená patrí Marek Frimmel, ktorý v minulých sezónach obliekal dres Banskej Bystrice či Skalice alebo aj vyššie spomenutý Marek Privrel. Spomedzi mladších hráčov môžeme vyzdvihnúť obrancu Alexa Holuba či záložníka Alexandra Horváta.

V sobotu popoludní pôjde na trebišovskom štadióne o premiérový vzájomný zápas medzi týmito dvoma mužstvami. Po Námestove a Humennom nás tak hneď v prvej polovici jesennej časti preverí aj posledný nováčik druhej ligy. Cestou k úspechu bude bojovný a oduševnený výkon s patričnou kvalitou a veríme, že aj s čo najväčšou podporou zo strany vás, našich verných fanúšikov. Duel 8.kola druhej ligy medzi Trebišovom a Rohožníkom sa začína o 16:00 a z pozície hlavného rozhodcu ho povedie Miroslav Holas, ktorému na čiarach budú asistovať Tomáš Tüma a Roman Poracký.

Príďte nás podporiť!

Pridať komentár