Prvá domáca prehra

V 8.kole druhej ligy sme rolu papierového favorita nedokázali potvrdiť a Rohožníku sme podľahli 1:2.

Podobne ako pred týždňom v Humennom, tak aj tentoraz sme inkasovali veľmi rýchly gól. Už v 7.minúte sa po rohu dostal k odrazenej lopte Horvát a nechytateľnou strelou spoza šestnástky otvoril skóre – 0:1. Po obdržanom góle sme mali loptu častejšie na kopačkách, no do gólových príležitostí sme sa dostávali iba sporadicky. V 27.minúte našiel Begala vo vnútri pokutového územia Krajňaka, ten však bránu netrafil. Vyrovnať sa nám nepodarilo ani o niekoľko minút neskôr, keď sa po pase od Šimka snažil presadiť pohotovou strelou Begala. A ešte horšie to tak s nami vyzeralo v 36.minúte, keď sa ku ďalšej odrazenej lopte dostal Pittner, ktorého strelecký pokus nešťastne tečoval Matta a lopta skončila v našej bráne – 0:2. Po prvom polčase sme tak s Rohožníkom prehrávali už o dva góly.

Do druhého dejstva sme tak vstupovali s jasným cieľom zvrátiť nepriaznivý stav. V 64.minúte sa do zaujímavého zakončenia dostala naša najnovšia brazílska akvizícia Romulo Santos a jeho pokus iba tesne minul ľavú žrď hosťujúcej brány. Kontaktného gólu sme sa dočkali v 71.minúte, keď loptu potiahol Košuda, naservíroval ju Dankovi a ten umiestnenou strelou znížil na 1:2. V záverečnej štvrťhodine mohol vyrovnať Romulo Santos, ktorého projektil z 80.minúty však zlikvidoval Trefil a na domácom trávniku sme tak prvýkrát v sezóne padli.

Slavoj Trebišov – FC Rohožník 1:2 (0:2)

Góly: 71.Danko – 7.Horvát, 36.Pittner

Zostava Slavoja: Melichar – Šimko, Matta, Krajňak, Ilinjo, Verčimák (80.Pálfi), Begala, Michlík (58.Košuda), Bajtoš (58.Santos), Danko, Rypák (46.Straczek).

Najbližší majstrovský zápas odohráme v sobotu 18.septembra vo Zvolene, kde naším súperom bude MFK Dukla Banská Bystrica.