Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Dnes vo Zvolene proti Bystrici

Už dnes od 15:30 nás na štadióne vo Zvolene preverí aktuálne druhý tím druhej ligy a jeden z najväčších ašpirantov na postup MFK Dukla Banská Bystrica.

Banská Bystrica patrí už dlhodobo do popredia druhej ligy a v uplynulých dvoch sezónach im len o vlások ušiel postup do Fortuna ligy. Podobné ambície má Dukla určite aj v tomto ročníku, do ktorého nevstúpila najlepšie, no 3-zápasová víťazná šnúra vyniesla Banskobystričanov už na 2.miesto tabuľky. Naposledy zvíťazili v Petržalke po výsledku 2:1 a celkovo majú na svojom konte už 17 bodov za 5 výhier, 2 remízy a jednu prehru proti lídrovi z Podbrezovej. Dukla disponuje jedným z najkvalitnejších útokov v súťaži (18), viac gólov doposiaľ nastrieľali iba mladíci zo Žiliny. Ak od toho odrátame iba 6 inkasovaných gólov, dospejeme k záveru, že Banská Bystrica je najlepším mužstvom v štatistike strelených a obdržaných gólov. Červenobieli vládnu aj tabuľke strelcov, kde na jej čele sa momentálne nachádza Róbert Polievka s 5 gólmi a o jeden presný zásah menej má naturalizovaný Slovák David Depetris.

Pri pohľade na súpisku Banskej Bystrice nájdeme viacero skúsených hráčov, ktorí už majú čo to odkopané. Oporami zadných radov sú určite Ľuboš Kupčík či Lukáš Migaľa. V stredovej formácii vyčnieva Róbert Polievka s Ľubomírom Willwéberom a v útoku je to zase duo Depetris – Šulc. Zaujímavým menom v družstve domácich je Sven Jurčišin, ktorý je dvojičkou nášho Sebastiána a dnešný duel tak pre nich bude mať určite špecifický náboj. Trénerom banskobystrickej Dukly je Stanislav Varga.

Vo vzájomných zápasoch sa doposiaľ viac darilo Dukle, ktorá v domácom prostredí proti nám ani raz nezaváhala a na svoje konto si zakaždým pripísala jednoznačné víťazstvo. V poslednom vzájomnom meraní síl sme však na jar tohto roka boli blízko k 3 bodom, duel v Trebišove sa ale napokon skončil remízou 3:3.

Stretnutie 9.kola druhej ligy medzi Banskou Bystricou a Trebišovom je naplánovaný na 15:30. Z pozície hlavného rozhodcu ho povedie Igor Valent, ktorému na čiarach budú asistovať Martin Borsányi a Marián Jankovič. Naživo ho tentokrát sprostredkuje Futbalnet.tv.

Pozícia favorita zápasu je jasná. Do Zvolena však necestujeme v porazeneckej nálade a posnažíme sa urobiť všetko pre to, aby sme domov neprišli naprázdno.

Držte nám palce!

Pridať komentár