Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Dukla bola nad naše sily

V 9.kole druhej futbalovej ligy sme si na štadióne vo Zvolene zmerali sily s banskobystrickou Duklou.

Banskobystričania hneď od úvodných minút napĺňali rolu favorita zápasu a už v 8.minúte sa ujali vedenia. Po kombinačnej akcii sa lopta dostala až do päťky ku osamotenému Šulcovi a ten ju už nemal problém poslať za chrbát Melichara – 1:0. Aktivita domácich pokračovala a v 12.minúte najlepší strelec Dukly Polievka v gólovej šanci minul bránu. O pár minút neskôr sa zatriaslo brvno po hlavičke Kupčíka. Enormný tlak červenobielych vyústil do druhého presného zásahu v 31.minúte, keď sa hlavou presadil Depetris – 2:0. Týmto výsledkom sa aj skončilo úvodné dejstvo.

Do druhého polčasu sme vstúpili hneď so štyroma zmenami v zostave s cieľom zvrátiť nepriaznivý stav. O jediné ohrozenie brány súpera sa postaral v 54.minúte Santos, ktorého hlavičke však chýbala väčšia razancia i presnosť. Aj napriek nášmu miernemu zlepšeniu hry mali domáci zápas pevne pod kontrolou. Vyrážali do nebezpečných protiútokov a jeden z nich využili v 75.minúte, keď Polievka prízemnou strelou z hranice šestnástky zvýšil na 3:0. S favorizovanou Banskou Bystricou sme tak prehrali rozdielom triedy.

Hlasy po zápase (zdroj: Futbalnet.tv)

Stanislav Varga, tréner MFK Dukla Banská Bystrica: Myslím si, že dnes sme odohrali možno najlepší zápas pod mojím vedením. Osobne som veľmi spokojný s týmto výkonom. Zápas sa definitívne zlomil po treťom góle Roba Polievku, lebo dovtedy mohol súper dať nejaký kontaktný gól a bolo by to trošku nervóznejšie.”

Ondrej Desiatnik, tréner Slavoja Trebišov: „Prvý polčas bol bez emócií, bez kontaktu, každý súboj sme prehrali. Nemalo to priamočiarosť ani zakončenie. Do druhého polčasu sme vymenili hneď štyroch hráčov a bolo to trošku lepšie. V prvých kolách sme nazbierali viac bodov, aj keď nie vždy tam bola potrebná kvalita a keďže som druhý rok v druhej lige, tak vidím, že aká je kvalita v iných mužstvách a momentálne tak hráme to, na čo máme. Súperovi gratulujem k víťazstvu a my sa pripravujeme ďalej.”

MFK Dukla Banská Bystrica – Slavoj Trebišov 3:0 (2:0)

Góly: Šulc, Depetris, Polievka

Zostava Slavoj Trebišov: Melichar – Matta, Krajňak, Šimko, Ilinjo (C), Verčimák (46. Michlík), Begala, Digoň (46. Santos), Bajtoš (71. Jurčišin), Košuda (46. Belko), Straczek (46. Rypák)

Najbližší majstrovský zápas by sme mali odohrať v sobotu 25.septembra v domácom prostredí proti Skalici.