Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

PREVIEW: Nad Púchovom potrebujeme zvíťaziť

Záver jesennej časti sa pomaly chýli ku koncu, tímy si chcú pripraviť čo najlepšiu pozíciu pred zimnou prestávkou. V Trebišove sa stretnú celky, ktoré potrebujú body ako soľ – domáci Slavoj privíta Púchov.

O dôležitosti zápasu vypovedá už prvotný pohľad do tabuľky. Trebišovčanom v nej patrí 10.priečka, oproti väčšine mužstiev majú k dobru dohrávku proti Skalici. Púchovčania sa nachádzajú na prvom zostupovom, teda 13.mieste, pričom v porovnaní s východniarmi získali o 4 body menej.

Peter Rypák: Musíme byť dôraznejší v šestnástke

Hráči Slavoja majú aktuálne druhú najhoršiu výsledkovú formu v súťaži –v posledných šiestich súbojoch si nepripísali ani bod. Naplno zabodovali naposledy 28. augusta, keď doma zdolali rezervu Slovana. V posledných 2 zápasoch ukázali zverenci Ondreja Desiatnika viacero dobrých momentov, trápi ich však neúspešné zakončenie – gól nestrelili už 379 minút. „Mali by sme zvýšiť dôraz v šestnástke. Dokážeme si vytvoriť šance, v posledných zápasoch sme ich mali dosť, no nevieme to dotiahnuť do úspešného konca. Keď každý odvedie na ihrisku maximum, verím, že sa šťastie vráti na našu stranu a už najbližšie stretnutie dovedieme spolu ako tím do víťazného konca,“ uviedol trebišovský útočník Peter Rypák.

Proti Púchovu budú Trebišovčania bojovať aj o prelomenie ďalšej negatívnej štatistiky. Odkedy Považania postúpili do druhej ligy, nezdolali ich Zemplínčania ani raz. „Čaká nás veľmi náročný zápas, hlave po psychickej stránke. Na ihrisku určite nastanú vypäté situácie, keďže Púchov potrebuje body rovnako ako aj my. Náš cieľ je jasný – potrebujeme zlomiť negatívnu sériu a vyhrať,“ uvedomuje si 25-ročný futbalista.

Pre Petra Rypáka bude mať zápas proti Púchovu špeciálnu príchuť. Do Trebišova prestúpil v lete práve z tohto klubu, pričom okrem minulosezónnej anabázy na Považí pôsobil v Púchove aj v období od svojich šestnástich do dvadsiatich rokov. „Keďže som odchovancom Púchova, tento zápas bude pre mňa špecifický, veľmi sa teším. Podpichovačky s bývalými spoluhráčmi zatiaľ neprebehli, to sa však ešte môže zmeniť,“ povedal nám vysoký zakončovateľ, ktorý si zatiaľ pochvaľuje svoje pôsobenie v Trebišove. „Spoznal som tu nových ľudí, klub mi zabezpečil všetko, čo potrebujem, takže som spokojný,“ vysvetlil.

Štefan Holiš: Naše výkony sú lepšie ako postavenie v tabuľke

Púchovčania by sa radi vymanili zo zostupovej zóny, na aktuálne dvanástu Dubnicu strácajú len dva body, aj keď treba povedať, že tento ich regionálny rival odohral o zápas menej. Pred súbojom v Trebišove sme oslovili útočníka MŠK Štefana Holiša. „Očakávam, že to bude náročný zápas. Trebišov je v domácom prostredí pre každého nepríjemným súperom. Je to behavé a bojovné mužstvo, ktoré nám na ihrisku nedaruje nič zadarmo. Súper v lete obmenil káder, mal výborný úvod sezóny, no v poslednom čase sa výsledkovo trápi. Proti nám sa bude chcieť chytiť, no my cestujeme na východ s jasným cieľom bodovať,“ vyjadril sa na margo najbližšieho súboja Púchovčanov strelec dvoch tohtosezónnych ligových gólov.

Na zlom tabuľkovom postavení zverencov Lukáša Kaplana má podiel najmä nízky počet výhier, zdolať sa im doteraz podarilo len Šamorín a Námestovo. Inak nie sú Púchovčania žiadnym fackovacím panákom – ani raz neprehrali vyšším než dvojgólovým rozdielom, pričom potrápiť dokázali aj tímy z čela tabuľky. „Nenazbierali sme toľko bodov, koľko by sme chceli, ale po hernej stránke to z našej strany vyzerá lepšie ako to, čo ukazuje tabuľka. Futbal sa hrá na góly, ktoré znamenajú body a práve tie nám chýbajú. Musíme lepšie premieňať šance a potom to bude lepšie,“ prízvukuje bývalý hráč Myjavy či Popradu, v drese ktorého strelil v Trebišove pred 4 rokmi dva góly. Rád by na to nadviazal aj tentoraz. „Na Poprad spomínam v dobrom, treba ale povedať, že proti Trebišovu sme vtedy nastupovali v pozícii favorita, čo je niekedy dosť náročné. V súčasnej situácii nie sme favoritom zápasu , no práve to môžeme využiť v náš prospech,“ uzavrel Holiš.

Zápas medzi Trebišovom a Púchovom sa začína v sobotu o 14.30 hod. Naživo ho môžete sledovať na nasledujúcom odkaze: https://www.nike.sk/niketv

Zdroj: https://www.druhaliga.sk/

Pridať komentár