Druhopolčasový obrat nám zaistil dôležité 3 body

V 14.kole druhej futbalovej ligy sme na domácom štadióne hostili futbalistov MŠK Púchov.

Vstup do zápasu nám vôbec nevyšiel podľa predstáv a už v 9.minúte sme inkasovali úvodný gól. Kapitán hostí Mráz zahrával priamy kop, ktorý mal nájsť jedného z jeho spoluhráčov, no lopta prekvapivo skončila až priamo v našej bráne a Púchov viedol 1:0. Kontrovali sme po štvrťhodine hry, keď center Šimka našiel hlavu Romula, no jeho pokus skončil tesne vedľa ľavej žrde. V ďalších minútach prvého polčasu nám však viazla súhra a do zakončenia sme sa dostávali iba sporadicky. Hostia pohrozili v 38.minúte, keď legionár Afolabi sa vybral na útočný výlet a jeho prízemná strela sa obtrela o tyčku Melicharovej brány. Naši futbalisti mali vyrovnanie na dosah v 43.minúte po zaváhaní púchovského brankára, keď Romulo sa z vyše 30 metrov snažil trafiť odkrytú bránu, no lopta žiaľ skončila iba na brvne. Úvodné dejstvo prinieslo veľa nervozity a rozhodca Ihring udelil hneď v prvom polčase až 5 žltých kariet.

Bojovalo sa o dôležité body a v podobnom duchu sa niesol aj druhý polčas, do ktorého sme vstúpili o niečo aktívnejšie. V 57.minúte sa šikovne uvoľnil Danko a z hranice šestnástky pohotovo vystrelil.  Chýbali centimetre. Jeden zo zlomových momentov zápasu prišiel po hodine hry, keď nakopnutá lopta prepadla cez hosťujúcu obranu aj brankára Strelčíka a pred Romulom zívala prázdna brána. Nedovoleným spôsobom ho zastavil obranca Martinček, začo videl červenú kartu a nasledoval pokutový kop. Loptu si na biely bod položil Danko a strelou k pravej tyčke vyrovnal na 1:1. Od vyrovnávajúceho gólu prešlo iba pár sekúnd, keď sme sa opäť dostali k hosťujúcej šestnástke a Begalu poslal k zemi v pokutovom území Lacko. Aj k druhej penalte sa postavil Danko, ktorý to tentoraz namieril opačným smerom a bezpečne nás poslal do vedenia – 2:1. Naša aktivita neutíchala, v 76.minúte mal Danko na kopačke hetrik, proti bol však Strelčík. Z následného rohu sa k hlavičke dostal Matta, hosťujúci brankár však predviedol ďalší skvelý zákrok. Poisťovací gól sme nepridali a na konci sa nám to mohlo vypomstiť. Púchovčania sa aj v oslabení dostali do niekoľkých sľubných šancí, no našťastie gól streliť nedokázali a dôležité 3 body tak ostali na Zemplíne.

Ondrej Desiatnik, tréner Slavoja Trebišov: „V poslednom období sme sa trápili a tie neúspešné výsledky doľahli na mužstvo. Na nepriaznivý stav sme hneď v prvom polčase reagovali dvojitým striedaním za účelom zmeny systému hry a v tom druhom polčase to už bolo o niečo lepšie ako v prvom. Začali sme hrať jednoducho, dali sme dva góly, ale treba povedať že súper mal na konci šance a aj so šťastím sme to ustáli. Chlapci sa snažili, dreli, ale tá naša kvalita je tam kde je a musíme sa s tým popasovať. Máme pred sebou ešte 4 zápasy, v ktorých verím, že sa dáme nejak dokopy a zvládneme ich čo najlepšie.“

Slavoj Trebišov – MŠK Púchov 2:1 (0:1)

Góly: 62. a 65. Danko (oba z 11m) – 9. Mráz

Zostava Slavoj Trebišov: Melichar – Matta, Krajňak, Šimko, Rokyta, Rusnák (33. Straczek, 84. Pálfi), Danko, Begala (C), Bajtoš, Košuda (33. Rypák), Santos (90. Belko)

Počas najbližšieho víkendu nás čaká duel na pôde Komárna, aktuálne 4.tímu súťaže.