Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Príprava zakončená prehrou

V generálke na odvetnú časť druhej ligy sme si po druhýkrát v tejto príprave zmerali sily s Podbrezovou.

Do posledného prípravného zápasu sme nastúpili s jedným novým menom v základnej zostave. Na pozícii stopéra si zahral český futbalista Ondřej Rudzan, ktorý naposledy pôsobil v béčku Mladej Boleslavi. Podbrezová sa v príprave doposiaľ prezentovala výbornými výkonmi a na svoje konto si pripísala aj niekoľko cenných skalpov prvoligistov. Oproti prvému vzájomnému duelu navyše nastúpila s výrazne obmenenou zostavou na čele s Grendelom, Gerebenitsom či Galčíkom. Čakala nás tak kvalitná skúška pred ostrým štartom jarnej časti.

Skóre stretnutia sa prvýkrát menilo v 21.minúte, keď sa po priamom kope domácich pískala ruka v našom obrannom múre a nasledoval pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil skúsený Erik Grendel a aj keď si Vinclér na loptu siahol, gólu zabrániť nedokázal – 1:0. Hneď z následnej akcie Železiarov sme žiaľ inkasovali aj po druhýkrát, keď center z ľavej strany našiel Chvátala, a ten nemal problém dopraviť loptu za bezmocného Vincléra – 2:0. Prvý polčas sa tak skončil dvojgólovým vedením jedného z ašpirantov na postup. Ani vstup do druhého dejstva nám príliš nevyšiel. V 53.minúte zahrávali domáci priamy kop z hranice šestnástky a Grendel obstrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 3:0. Našich mohli mrzieť dve nepremenené tutovky Polaščíka v druhom polčase. Tesne pred koncom zápasu sa nám predsa len podarilo skórovať a v 84.minúte Rudzan hlavou korigoval na 3:1. Podbrezovej sme tak dokázali streliť gól po dlhých 13 rokoch a prerušili sme tak 7-zápasové suchoty bez presného zásahu. Nič to však nezmenilo na tom, že Podbrezovej sme opäť podľahli.

Gólový zostrih, zdroj: FK Železiarne Podbrezová

FK Železiarne Podbrezová - Slavoj Trebišov 3:1

Zostava Slavoja: Vinclér (61.Repiský) – Bajtoš, Rudzan, Ilinjo, Šimko (54.Katunský), Kanu (75.Jiho), Kovalčík (54.Sitarčík), Begala (54.Kulich), Issa (54.Pálfi), Polaščík (75.Chovan), Vilkovský (61.Bavoľár)

V netradične krátkej zimnej príprave sme odohrali 3 zápasy, v ktorých sme si pripísali jedno domáce víťazstvo nad Košicami a dve porážky na ihrisku Podbrezovej. Už o týždeň v sobotu 13.februára privítame v Trebišove v prvom jarnom kole Dubnicu.

 

Pridať komentár