Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

V jarnej časti s niekoľkými novými menami

Štart odvetnej časti druhej ligy sa nezadržateľne blíži a pred jej začiatkom došlo v našom tíme ku niekoľkým zmenám.

Na základe spolupráce s Kórejským futbalovým zväzom si náš dres v jarnej časti oblečie dvojica Geon Kim a Jiho Choi.

19-ročný záložník Geon Kim bude v našom tíme pôsobiť do konca aktuálnej sezóny a naposledy hrával v FC ViOn Zlaté Moravce B.

Do Trebišova sa dostal aj jeho krajan, 22-ročný stredopoliar Jiho Choi, pre ktorého to bude prvá skúsenosť so slovenským futbalom.

Z FK Pohronie k nám na hosťovanie do konca ročníka prichádza 20 – ročný brankár Martin Repiský, ktorý v minulej sezóne už okúsil aj našu najvyššiu súťaž.

Do Slavoja sa po štyroch rokoch vracia 33 – ročný záložník Lukáš Kulich, ktorý sa v sezóne 2016/17 pričinil o náš postup do 2.ligy.

V druhej lige si po prvýkrát zahrá aj 22 – ročný odchovanec stropkovského futbalu Martin Polaščík, ktorý naposledy pôsobil v Humennom.

Stredovú formáciu vystuží 28-ročný odchovanec Stropkova Roman Kovalčík. Bývalý hráč Prešova, Vranova či Humenného okúsil druhú ligu v sezóne 2018/2019, keď za Tatran Prešov odohral 11 stretnutí. Posledný rok strávil v Lipanoch.

Do útoku prichádza skúsený 27-ročný futbalista Michal Vilkovský, ktorý má na svojom konte už 120 druholigových štartov v drese Šamorína, Spišskej Novej Vsi, Lipian či Lokomotívy Košice. Okrem toho si druhú ligu zahral aj v sezóne 2013/2014 v českom Varnsdorfe. V jesennej časti pôsobil v treťoligovom Spišskom Podhradí, kde v 10 zápasoch strelil 10 gólov.

Naše defenzívne rady posilní 20-ročný obranca Ervín Matta, ktorý bude na Slavoji pôsobiť minimálne do konca aktuálnej sezóny z FC Košice.

V našom klube vítame všetkých nových hráčov a veríme, že sa im bude u nás dariť.

 

Pridať komentár