Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Tri body ostali doma

V sobotu podvečer sme na domácom štadióne v rámci druhého kola druhej ligy hostili nováčika súťaže MŠK Námestovo. 

V úvodných 10 minútach zápasu sme sa na ihrisku hľadali, no postupne sa náš výkon zlepšoval a pribúdali aj gólové šance. Do tej prvej sa v 13.minúte dostal Digoň, ktorý strelou zvnútra šestnástky tesne minul. Trebišovskí fanúšikovia sa však presného zásahu dočkali už v 20.minúte, keď si loptu v pokutovom území šikovne spracoval Rypák a ľavačkou pohotovo zakončil – 1:0. Naša aktivita neubúdala a o 5 minút neskôr sa do ďalšej príležitosti dostal Danko, jeho volej však skončil nad hosťujúcou bránou. Námestovo pohrozilo tesne pred koncom prvého polčasu po strele Farského a  následnej dorážke poľského legionára Kobylarczyka, Melichar nás však svojím zákrokom podržal a neinkasoval.

Po zmene strán mohol svoj druhý gól v zápase pridať náš útočník Rypák, keď sa ocitol sám pred brankárom Lešňovským, strela mu však nesadla a skončila vedľa brány. Na opačnej strane sa do sľubnej príležitosti dostal hosťujúci Svetlošák, ktorého pokus však obetavým zákrokom zablokoval Matta. V 63.minúte sme po dobíjaní námestovskej brány boli veľmi blízko k vytúženému druhému gólu, no zakončenie Jinjolavu skončilo iba na pravej tyčke a v bráne následne neskončila ani dorážka Bajtoša. Oravčania sa z úvodnej vysokej prehry proti Banskej Bystrici rýchlo otriasli a na Zemplíne boli v hre o body až do samého záveru. V Trebišove sa napokon zrodilo najtesnejšie víťazstvo našich futbalistov, mrzieť však môžu viaceré nevyužité gólové príležitosti. Najdôležitejšie však je, že v úvodných dvoch domácich zápasoch sme zabodovali naplno a po najlepšom štarte do sezóny okupujeme tie najvyššie priečky.

Zápas zhodnotil náš hlavný tréner Ondrej Desiatnik, ktorý bol spokojný najmä s prvým polčasom. Šesť získaných bodov teší, no zároveň chce svoje mužstvo držať nohami pevne pri zemi. „Myslím si, že prvý polčas bol z našej strany celkom solídny. Dostávali sme sa do gólových šancí, no najväčším problémom bolo zakončenie. V druhom polčase to už nemalo takú fazónu, ako by sme si predstavovali a hlavne po prestriedaní som očakával trošku vyššie nasadenie a kvalitu. Sme však radi za víťazstvo a postupnými krokmi v skromnosti pôjdeme ďalej.“ 

Na jeho slová nadviazal aj Lukáš Šimko, ktorý svojou bojovnosťou patril k najlepším hráčom zápasu. „Snažili sme sa pressovať súpera, chceli sme dať určite viac gólov a mali sme na to aj dosť šancí. Hlavne vo finálnej fáze nám to však zlyhávalo, hoci ani tá prechodová fáza nebola najlepšia. Do ďalších zápasov musíme určite zlepšiť tú finálku, lebo inak sa až do konca trápime. Námestovo bolo svojou kompaktnosťou nepríjemné najmä vzadu a vedeli vyraziť aj do nebezpečných protiútokov.“  Naši futbalisti si aj v druhom zápase v rade udržali čisté konto, čo je pozitívnou vizitkou nielen pre našu obranu, ale aj pre celé mužstvo. „Počas prípravy sme dostali dosť gólov, takže sme možno nečakali, že nám to pôjde až tak dobre v obrane. Určite sme však radi, že nám tam po dvoch zápasoch svieti nula“, dodal na záver odchovanec Prešova.


Slavoj Trebišov – MŠK Námestovo 1:0 (1:0)
Gól: 20.Rypák
Zostava Slavoja Trebišov: Melichar – Šimko, Matta, Krajňak, Ilinjo, Sitarčík, Begala (68.Verčimák), Digoň (59.Michlík), Bajtoš (84.Pálfi), Rypák (68.Straczek), Danko (59.Jinjolava).


Najbližší majstrovský zápas odohráme kvôli prebiehajúcej rekonštrukcii na dubnickom štadióne opäť doma, a to v sobotu 7.augusta od 17:00.

Pridať komentár