Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Júlový program zakončíme domácim zápasom proti Námestovu

Už dnes, t.j. v sobotu 31.júla od 17:00 sa v druhom kole druhej ligy stretneme s nováčikom súťaže z Námestova.

Mužstvo z Oravy sa o svoj najväčší klubový úspech postaralo v uplynulej sezóne, keď s trojbodovým náskokom pred Rakytovcami vyhralo TIPOS III.ligu stred a premiérovo sa tak prebojovalo do druhej celoštátnej ligy. Oravčania do nej vstupujú so skromnými ambíciami, s cieľom zachrániť sa v súťaži a dôstojne reprezentovať oravský futbal v druhej lige. Hneď na úvod súťaže však zaplatili tvrdú nováčikovskú daň a na domácom ihrisku podľahli favorizovanej Banskej Bystrici vysoko 0:7. Námestovo však rozhodne nebude chcieť byť fackovacím panákom a už v najbližšom zápase s našimi futbalistami sa bude snažiť odčiniť jednoznačnú prehru z úvodného kola.

Tím okolo trénera Miroslava Trnku sa postupom do druhej ligy príliš nezmenil. Z predsezónnych posíl môžeme spomenúť napríklad Samuela Farského či Norberta Brodzianskeho, no najmä Patrika Chovana, ktorý uplynulé dve sezóny odohral práve v drese nášho Slavoja. V kádri celku z Oravy nájdeme aj aktuálne najstaršieho hráča druhej ligy, ktorým je 44-ročný záložník Juraj Siman.

S Námestovom sme sa v tretej lige doposiaľ stretli šesťkrát a oba celky si na svoje konto pripísali po 3 víťazstvá. V sobotu podvečer však na trebišovskom štadióne pôjde o premiérovú druholigovú konfrontáciu.

Duel druhého kola druhej ligy povedie z pozície hlavného rozhodcu Igor Valent, ktorému na čiarach budú asistovať Michal Sluk a Peter Tokoš. Pre tých z vás, ktorí nebudú môcť prísť priamo na štadión, bude k dispozícii livestream na Huste.tv.

Veríme však, že nás prídete podporiť v čo najväčšom počte a že spoločnými silami vybojujeme ďalšie víťazstvo. Slavoj do toho!

Pridať komentár