Vybojované víťazstvo na úvod sezóny

V úvodnom zápase novej druholigovej sezóny sme na vlastnom štadióne privítali futbalistov Petržalky.

Vstup do stretnutia nám vyšiel, keď už v 6.minúte sme sa ujali vedenia. Po spätnej prihrávke od Digoňa sa strelou k pravej žrdi presadil Roman Begala – 1:0. Otvárací gól však paradoxne pomohol hosťom, ktorí boli od tohto momentu nebezpečnejším mužstvom. Tí boli blízko k vyrovnaniu v 27.minúte po hlavičkovom zakončení Kelemena a následne aj o minútu neskôr, keď po chybe Sitarčíka musel loptu z bránkovej čiary vykopávať Matta.

Do druhého polčasu sme opäť vstúpili lepšie a v 48.minúte sme mohli odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Po Digoňovej strele zvnútra šestnástky sa však zatriaslo iba brvno Shevchukovej brány. Petržalka od tohto momentu prebrala opraty zápasu do vlastných rúk a niekoľkokrát nebezpečne pohrozila. Pokusy skúseného Turčáka a Gašparoviča však našťastie v našej bráne neskončili. Na opačnej strane sa pokúšal presadiť Bajtoš, jeho strela však skončila tesne nad bránou. Aj záverečná štvrťhodina patrila tímu z hlavného mesta, no vďaka spoľahlivým zákrokom Melichara a obetavosti ostatných hráčov sme neinkasovali. Napriek nie oslnivému hernému prejavu sa nám podarilo udržať čisté konto a naplno zabodovať v dôležitom úvode sezóny.

Ondrej Desiatnik, tréner Slavoja Trebišov: „Súper bol lepší na lopte, my sme mali len zopár náznakov šancí v prvom polčase. Dnes to nebol náš výkon, aký sme si predstavovali. Mužstvu chýbal pohyb, aktivita a agresivita. Našťastie sme udržali vzadu nulu a jedine s čím môžeme byť spokojní je zisk cenných 3 bodov.“

Slavoj Trebišov – FC Petržalka 1:0 (1:0)

Gól: 6.Begala

Zostava Slavoj Trebišov: Melichar – Šimko (70.Jurčišin), Matta, Krajňak, Ilinjo, Sitarčík (70.Verčimák), Begala, Digoň (57.Michlík), Bajtoš, Rypák (Straczek), Košuda (57.Danko)

Najbližší zápas odohráme opäť doma, keď v sobotu 31.júla o 17:00 k nám zavíta nováčik druhej ligy MŠK Námestovo.