Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

V sobotu proti Petržalke

Nový súťažný ročník druhej ligy odštartujeme domácim zápasom proti tímu FC Petržalka.

Po vyše dvoch mesiacoch sa o slovo opäť hlási naša druhá najvyššia futbalová súťaž. Jej popularita sa každým rokom zvyšuje a novinkou v tejto sezóne budú živé prenosy z každého zápasu, ktoré sprostredkuje TV Joj alebo Futbalnet TV.

Naším prvým súperom v súťažnom ročníku 2021/2022 bude FC Petržalka. Tím z hlavného mesta prešiel podobne ako ten náš výraznou obmenou kádra. Z mužstva odišli hráči ako Jedinák, Dopater, Filipiak či Gembický a naopak pribudol skúsený Harba, Turčák či Nemec. Zverenci trénera Auxta odohrali počas prípravy 5 zápasov s bilanciou 2 výhry a 3 prehry. Postupne prehrali s Trnavou, nasledovali víťazstvá nad Račou i Sereďou a dve porážky so Senicou a Podbrezovou. Petržalčania vstupujú do novej sezóny so skromnými ambíciami s cieľom vyhnúť sa bojom o záchranu.

Štatistika našich vzájomných zápasov je pred najbližším duelom úplne vyrovnaná. Obe mužstvá si z posledných 6 zápasov pripísali na svoje konto 2 výhry a dvakrát sa zrodil nerozhodný výsledok. Zaujímavosťou je, že v ostatných 4 vzájomných zápasoch padlo dohromady až 21 gólov, čo predstavuje priemer 5,25 gólu na zápas. Dočkáme sa gólových hodov aj v sobotňajšom dueli na Zemplíne?

Stretnutie 1.kola druhej ligy medzi Trebišovom a Petržalkou je naplánované na sobotu 24.júla so začiatkom o 17:00. Z pozície hlavného rozhodcu ho povedie Tomáš Marsal, ktorému na čiarach budú asistovať Pavel Jánošík a Rastislav Kuba.

Veríme, že aj napriek pretrvávajúcim obmedzeniam si nájdete cestu na štadión a podporíte našich futbalistov v dôležitom úvode sezóny.

Slavoj do toho!

Pridať komentár