Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Už dnes hostíme zemplínske derby

V 22. kole druhej futbalovej ligy čaká na našich futbalistov mimoriadne zaujímavý zápas. Do Trebišova pricestuje náš regionálny sused z Humenného.

Futbalový klub Humenné pôsobí v tejto sezóne druhej ligy ako jej nováčik a hneď v jesennej časti ukázali jeho futbalisti svoju kvalitu. Dlhé obdobie sa pohybovali na absolútnej špici tabuľky, napokon skončili po jeseni na 5.mieste so ziskom 34 bodov. Vstup do jarnej časti nebol z ich strany až tak ideálny, aj napriek tomu získali v 4 zápasoch 5 bodov za remízy so Šamorínom aj Komárnom a domáce víťazstvo nad Petržalkou. Humenčania majú zároveň jednu z najlepších obrán celej súťaže, keďže v 21 zápasoch doposiaľ inkasovali iba 16 gólov. Suma sumarum menej ich dostala iba Skalica. Smerom dopredu to už nebolo tak oslnivé. Na 21 strelených góloch sa najväčšou mierou podieľal Michal Hamuľak s 5 presnými zásahmi.

Káder trénera Jozefa Škrlíka je v porovnaní s tým naším oveľa skúsenejší. V tíme nájdeme viacero tridsiatnikov, či už ide o Viktora Maťaša, Erika Streňa alebo spomínaného Michala Hamuľaka. Na oboch stranách pozorujeme minimálne jedného hráča, ktorý si v nedávnej minulosti zahral ako za Humenné tak aj za Trebišov. Roland Černák hájil na jeseň ešte farby Humenného, dnes je už súčasťou nášho kolektívu. Z aktuálneho humenského mužstva pôsobil v Trebišove Peter Šuľák.

Úvodné meranie síl na jeseň minulého roka sa skončilo jasne v prospech Humenného, ktoré na domácom trávniku po hetriku Hamuľaka zvíťazilo 3:0. Zaujímavosťou je, že aj druhé zemplínske derby v sezóne odvedie z pozície hlavného rozhodcu Jaroslav Sučka, ktorému na čiare bude asistovať Dávid Bobko a Tomáš Tüma.

Duel 22. kola druhej ligy medzi Trebišovom a Humenným sa začína o 14:30. Veríme, že prídete na štadión v čo najväčšom počte a že spolu to zvládneme. Fanúšikovia druhej ligy zároveň na sociálnych sieťach rozhodli, že tento zápas bude niesť prívlastok Zápas mesiaca marec.

Slavoj do toho!

Pridať komentár