Zápas mesiaca bez víťaza

Naši futbalisti remizovali v zemplínskom derby s Humenným. Na presný zásah Hamuľaka z prvého polčasu odpovedal po zmene strán Rypák.

Vstup do zápasu vyšiel lepšie hosťujúcim futbalistom z Humenného, ktorí boli od úvodu nebezpečnejší. To vyústilo aj do otváracieho gólu, ktorý prišiel už v 11. minúte stretnutia. Center z pravej strany od Songa našiel v pokutovom území Hamuľaka a ten hlavičkovým zakončením rozvlnil sieť Drábovej brány. Naši mohli kontrovať rovnakým spôsobom takmer okamžite, ale Slávik bol po hlavičke Bajtoša proti. Humenčania boli v 29. minúte blízko ku druhému gólu, ale strela Streňa spoza šestnástky našťastie skončila iba na ľavej žrdi. Na opačnej strane sa o vyrovnanie snažil Černák, ale pálil iba vysoko nad. Úvodné dejstvo sa tak skončilo najtesnejším vedením Hornozemplínčanov.

Priebeh druhého polčasu bol v plnej réžii nášho mužstva, ktoré úplne ovládlo dianie na ihrisku. Vyrovnaniu sme išli naproti a dočkali sme sa ho v 59. minúte. Po centri od Ilinja sa v šestnástke hostí najlepšie zorientoval Peter Rypák a streleckým zakončením k ľavej tyčke prekonal Slávika – 1:1. Vášne na trebišovskom štadióne vzplanuli o 3 minúty neskôr. Strelec nášho úvodného gólu sa opäť predral až pred hosťujúceho gólmana a v poslednej chvíli ho evidentne nedovolene zastavil Peter Šuľák. Na prekvapenie všetkých však píšťaľka hlavného arbitra Sučku ostala nemá. Aj naďalej sme však boli aktívnejší a s podporou našich fanúšikov sme sa snažili zápas strhnúť na svoju stranu. Šance prišli, avšak chýbalo nám aj trošku šťastia. Danko, Belko a v posledných sekundách aj Casado svojimi pokusmi vystrašili Humenčanov, ale víťazný gól sme žiaľ už nedokázali streliť. Ak sa nám však podarí nadviazať na výkon z druhého dejstva tohto zápasu, o pokojný stred tabuľky druhej ligy sa nemusíme obávať.

Hlasy po zápase: (zdroj: II.futbalová liga)

Jozef Škrlík, tréner FK Humenné: Bolo to derby, hrali sme vonku, takže s bodom sme spokojní. Domáci v druhom polčase na nič nečakali a vrhli všetky sily do útoku. Mali miernu prevahu, ale myslím si, že remíza je zaslúžená.

Roland Černák, útočník Slavoja Trebišov: V prvom polčase malo Humenné navrch, nevychádzalo nám to smerom dopredu a ani vzadu to nebolo najlepšie. V druhom polčase sme boli naopak my oveľa lepším mužstvom. Chceli sme dnes získať 3 body a neboli sme od nich ďaleko.

Peter Rypák, strelec gólu Slavoja Trebišov: Bola tam nakopnutá lopta, po ktorej som sa to tam snažil niekde umiestniť a chvalabohu to tam padlo. Škoda, že sme na konci nedotlačili do gólu ďalšie šance, lebo sme potrebovali získať 3 body. Myslím si, že nám chýbalo šťastie.

Slavoj Trebišov – FK Humenné 1:1 (0:1)

Góly: 59. Rypák – 11. Hamuľak

Zostava Slavoj Trebišov: Dráb – Šimko, Matta, Ilinjo, Rokyta, Begala, Danko (86. Pálfi), Casado, Bajtoš (74. Belko), Straczek (46. Rypák), Černák

Zostava FK Humenné: Slávik – Zlacký, Dzurík, P. Šuľák, Maťaš, Turík (10. Velicković), Jančo (78. Komjatý), Song, Komár (73. Vasiľ), Streňo, Hamuľak (78. Pinc)

Naši futbalisti sa najbližšie predstavia v nedeľu 3. apríla o 11:00 na pôde Rohožníka.