Z Rohožníka sme priviezli 3 body

Naše A-mužstvo zvládlo dôležitý zápas 23. kola druhej futbalovej ligy a na pôde Rohožníka zvíťazilo 1:0 po góle Petra Rypáka.

Hlavný tréner Ondrej Desiatnik urobil oproti poslednému zápasu s Humenným hneď päť zmien v základnej zostave. Od samého úvodu stretnutia s Rohožníkom sa hralo zväčša medzi oboma šestnástkami. Gólových príležitostí bolo málo, no o niečo aktívnejší boli naši futbalisti. Tesne pred koncom prvého polčasu sa nám podarilo ujať vedenia, keď strelu Stana Danka spoza šestnástky tečoval Peter Rypák a lopta napokon zapadla za chrbát Chudého – 0:1. „V správny čas som bol na správnom mieste, priklonilo sa ku mne šťastie a s tečom à la Mišo Handzuš to tam padlo,“ opísal svoj gólový moment náš úspešný strelec, pre ktorého išlo v poradí o 4. presný zásah v sezóne.

Druhý polčas sa odohrával v našej réžii, no množstvo nevyužitých šancí nás mohlo v konečnom zúčtovaní ešte mrzieť. Poďme si ich zosumarizovať. V 56. minúte sa aktívny Bajtoš predral až do pokutového územia, kde ho poslal k zemi jeden z domácich hráčov, no hlavný arbiter ostal pokojný. Pokutový kop sa nepískal. Ten istý hráč smeroval o 2 minúty neskôr sám na brankára Rohožníka, no zakončenie mu absolútne nevyšlo a stav zápasu sa tak nemenil. Silný úsek hry z našej strany sme nepretavili do druhého presného zásahu ani po hodine hry, kedy sa Rypákovi po prihrávke od Ilinja naskytla solídna gólová príležitosť. Naše vedenie mohol vzápätí navýšiť aj Straczek, ale ani on nepochodil. Naša obrana však v tomto zápase fungovala pomerne spoľahlivo a spoločne s brankárom Deronjom nedovolila domácemu mužstvu skórovať. Po zodpovednom tímovom výkone sme si tak na svoje konto pripísali zaslúžené a dôležité 3 body.

„Treba povedať, že od začiatku sa hralo na ťažkom teréne, no prispôsobili sme tomu náš systém hry a konečne sme dali aj prvý gól. Škoda tých nepremenených šancí, keďže sme ich mali dosť. Myslím si však, že víťazstvo je jednoznačne zaslúžené. Bojovnosť a odmakaný tímový výkon bol kľúčom k úspechu,“ povedal po zápase autor nášho víťazného gólu Peter Rypák.

FC Rohožník – Slavoj Trebišov 0:1 (0:1)

Gól: 41. Rypák

Zostava FC Rohožník: Chudý – Škuta, Hitka (62. Žilinský), Holub (46. Lacko), Kiss (62. Hermann), Pittner, Fila (62. Vondryska), Zemko, Frimmel, Horvát, Tomovič

Zostava Slavoj Trebišov: Deronja – Šimko, Matta, Krajňak, Ilinjo, Sitarčík (83. Filipiak), Bajtoš, Digoň (83. Casado), Danko, Straczek (77. Belko), Rypák (87. Santos)

Najbližší zápas odohráme v sobotu 9. apríla o 16:00, keď na domácom štadióne vyzveme o postup bojujúcu Banskú Bystricu.