Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

V sobotu doma proti Bystrici

Na jednej strane mladý tím povzbudený cennou výhrou z Rohožníka, na druhej jeden z najväčších ašpirantov na postup. V Trebišove si zmerajú sily domáci Slavoj a Dukla Banská Bystrica. Po dvoch derby proti Bardejovu a Humennému tak čaká Trebišov ďalší atraktívny domáci zápas.

Trebišovčanom aktuálne patrí v druholigovej tabuľke 10. miesto so ziskom 30 bodov, Banská Bystrica je so 49 bodmi na 2.mieste. V prvom tohtosezónnom vzájomnom súboji sa lepšie darilo hráčom zo stredného Slovenska, ktorí v septembri zvíťazili na domácej pôde (resp. vtedy ešte v prechodnom domove vo Zvolene) 3:0.

Na strane Trebišova sme pred zápasom proti súperovi z čela tabuľky oslovili skúseného záložníka Josého Davida Casada. „Banská Bystrica má veľmi kvalitný káder, je to skúsené mužstvo. Určite si musíme dať pozor na ich ofenzívnych hráčov, spomeniem napríklad Petra Mazana, ktorý má výbornú formu, je to ligový hráč. Taktiež nesmieme zabúdať na Róberta Polievku či ďalších. Očakávame, že to bude náročný zápas, pretože súper ako ašpirant na postup potrebuje body. My mu ale nič nedáme zadarmo, o to viac, že hráme doma, pričom, ako je známe, súperom sa u nás hrá ťažko. Musíme ukázať silu nášho mužstva a sústrediť sa na našu hru. Verím, že rozhodca bude korektný, pretože práve kvôli chybným rozhodnutiam arbitrov sme na jar stratili viacero bodov,“ uviedol španielsky futbalista, ktorý je odchovancom FC Barcelona.

Zemplínčanom sa v úvode jari príliš nedarilo, keď ťahali sériu 4 zápasov bez výhry, minulý týždeň ale zvládli veľmi dôležitý zápas na pôde Rohožníka. Zo Záhoria si domov odniesli výhru 1:0 a svoj náskok pred zónou zostupu navýšili na 11 bodov. „Výhra v Rohožníku nám psychicky určite pomohla, atmosféra v kabíne je pokojnejšia. Tentoraz nemáme čo stratiť, zatiaľ čo Banská Bystrica je pod výsledkovým tlakom. Práve to musíme využiť, dáme do toho všetko,“ tvrdí Casado.

V osobe Josého Davida Casada získali Trebišovčania skúseného futbalistu, pre ktorého nie je Slovensko žiadnou novinkou, keďže v rokoch 2014-2016 hrával za trnavský Spartak. Následne dvakrát pôsobil v Michalovciach, z ktorých aktuálne v Slavoji hosťuje do konca sezóny. „Zatiaľ som tu spokojný, ľudia okolo futbalu v Trebišove sú korektní, dávajú mu veľkú podporu, tak ako aj ďalším športom v meste. Aj ľudia z vedenia mesta robia všetko pre to, aby sme sa tu všetci cítili ako doma. Som rád, že som v Slavoji. Pre klub urobím všetko, čo bude v mojich silách,“ uzavrel 34-ročný stredový hráč.

Banskobystričania cestujú na Zemplín v pozícii papierového favorita, akékoľvek podcenenie by sa im však mohlo vypomstiť. Trebišov na domácej pôde v nedávnej minulosti viackrát dokázal potrápiť aj tímy z čela tabuľky – napríklad práve s Banskou Bystricou pred rokom remizoval 3:3. „Snažím sa nerozlišovať, či hráme doma alebo vonku – vždy je potrebné prispôsobiť sa a hrať tak, aby sme boli úspešní. Trebišov je pre mňa takou malou neznámou, keďže som tam vo svojej kariére neodohral ani jeden zápas, ale úprimne sa teším, že spoznám nový štadión. Verím, že si z neho odvezieme 3 body. Pozrel som si trebišovský zápas v Rohožníku, povedal by som, že ide o klasické druholigové mužstvo – má tak skúsených hráčov, ako aj mladíkov, ktorí veľa behajú. Zakladajú si na jednoduchej súbojovej hre, ak ich prevýšime v osobných súbojoch, budeme úspešní,“ povedal nám skúsený záložník Dukly Peter Mazan.

Zo spomínaného druhého miesta aktuálne zverenci Stanislava Vargu strácajú na lídra z Podbrezovej 7 bodov, odohrali však o jeden zápas menej. Počas týždňa ich hlavný rival v boji o postup stratil body po remíze v Šamoríne (1:1). Bolo to pre hráčov Dukly psychické povzbudenie pred ďalším priebehom boja o popredné priečky? „Jedným okom sledujem aj výkony Podbrezovej, ale určite to, že naposledy zaváhala, neberieme ako nejakú motiváciu navyše. V druhej lige je náročné vyhrávať každý zápas, takže som vedel, že aj oni už niekedy stratia body. Oproti Podbrezovej máme zápas k dobru a vieme, že ak budeme vyhrávať, vytvoríme na ňu dostatočný tlak. Podbrezová teraz cestuje do Komárna, kde sa takisto neboduje ľahko,“ myslí si Mazan.

Príchod Petra Mazana pod Urpín patril medzi najväčšie druholigové prestupy zimného obdobia. Rodák z Bojníc hrával v rokoch 2011-2016 vo Fortunalige, následne 3 roky pôsobil v Poľsku a od roku 2019 sa opäť vrátil do našej najvyššej súťaže, kde si až do tejto zimy obliekal dres Pohronia. Prestup do Banskej Bystrice ako krok späť rozhodne neberie. „Myslím si, že druhá liga je momentálne zaujímavejšia ako Fortunaliga, v ktorej sa bojuje prakticky už len o barážové miesto. Tempo druhej ligy je porovnateľné s tým vo Fortunalige. V najvyššej súťaži je určite väčšia individuálna kvalita ,ale druhá liga je veľmi dobrou súťažou na prichystanie hráčov do Fortunaligy. Už len z tých pár zápasov, čo som teraz na jar odohral za Banskú Bystricu, vidím, že veľa súčasných druholigových hráčov by si pokojne mohlo zahrať v najvyššej súťaži,“ prízvukuje 31-ročný futbalista, ktorý na základe svojich skúsenosti môže posúdiť, či naozaj platí časté konštatovanie hráčov, že postup z druhej ligy býva náročnejšou úlohou ako udržanie sa vo Fortunalige. „Určite to je náročnejšie – môžeme sa pozrieť na prípad Podbrezovej alebo nás. Dúfam, že tento rok sa podarí postúpiť obom klubom, lebo zázemie aj hráčska kvalita sú v oboch fortunaligovej úrovni. Je to hlavne o celosezónnej konzistentnosti – v každom jednom zápase treba dosahovať dobré výsledky, aby sa postúpilo. Naopak, keď hráte o záchranu v najvyššej súťaži, stačí vám mať skonsolidované vedenie, kvalitný hráčsky káder a zázemie. Občas vyhráte zápas a to vám na udržanie sa stačí,“ vysvetlil hráč s takmer 200 štartmi v našej najvyššej súťaži.

Zápas medzi Trebišovom a Banskou Bystricou má úvodný výkop na programe v sobotu o 16.00 hod.

Zdroj: druhaliga.sk

Pridať komentár