S favorizovanou Bystricou sme uhrali remízu

V 24. kole druhej futbalovej ligy sme na domácom štadióne privítali atraktívneho súpera v podobe MFK Dukla Banská Bystrica.

Zvučného mena sme sa nezľakli a hneď od úvodu sme boli nebezpeční. Už v 2. minúte sme loptu dostali za bránkovú čiaru, no gól pre faul na hosťujúceho brankára neplatil. Skóre zápasu mohol v 10. minúte otvoriť Bajtoš, ktorého výborne našiel Rypák, ale zakončenie mu príliš nevyšlo. Po vyše štvrťhodine hry pohrozila aj Dukla. Zoči-voči Deronjovi sa ocitol Franko, náš gólman však vytiahol výborný zákrok. Prvý polčas bol však prevažne v našej réžii, boli sme aktívni, a to aj v 25. minúte, kedy Begala pálil do žrde. Úvodného gólu sme sa predsa len dočkali v 34. minúte, keď Rypák potiahol loptu po ľavej strane, naservíroval ju pred bránu Bajtošovi, a ten ju poslal za chrbát Hrušku – 1:0. Pre nášho krídelníka išlo vôbec o prvý ligový gól v drese Slavoja. V závere polčasu sme mohli náš náskok ešte zveľadiť, Casado však pálil vysoko nad.

V druhom dejstve favorizovaní Banskobystričania ukázali, že nie náhodou bojujú o postup do najvyššej súťaže. Od samého začiatku mali loptu častejšie na kopačkách a snažili sa o vyrovnanie. Naša defenzíva však úspešne odolávala. Hrali sme z väčšieho bloku a spoliehali sa na rýchle brejky. Zdalo sa, že táto taktika bude sláviť úspech. V 84. minúte navyše Záhumenský videl druhú žltú kartu a predčasne tak musel opustiť ihrisko. O dve minúty neskôr však oslabená Dukla dokázala skórovať. Prepadnutá lopta v našej šestnástke sa dostala až ku Kupčíkovi, ktorý vyrovnal na 1:1. Cenný skalp favorita súťaže bol blízko, no aj napriek inkasovanému gólu v závere, môžeme byť so svojím výkonom spokojní. Dokázali sme si vypracovať dostatok gólových príležitostí, no na druhej strane aj hostia ukázali svoju kvalitu a v sobotu popoludní sa tak na trebišovskom štadióne zrodila zrejme zaslúžená remíza

Slavoj Trebišov – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0)

Góly: 34. Bajtoš – 86. Kupčík

Zostava Slavoj Trebišov: Deronja – Šimko, Matta, Krajňak, Ilinjo, Casado, Sitarčík, Begala, Rypák (90.Santos), Danko, Bajtoš (74. Belko)

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Kupčík, Prikryl, Slaninka (46. Záhumenský) – Mazan, Uhrinčať (46. Willwéber), Richtárech (72. Sven Jurčišin), Polievka – Šulc, Franko (46. Pišoja)

Počas najbližšieho víkendu vycestujeme na Záhorie, kde nás preverí ďalší popredný celok druhej ligy MFK Skalica.