Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

PREVIEW: Podarí sa nám v Skalici po prvýkrát zabodovať?

Už dnes večer o 18:00 nás čaká zápas 25. kola druhej futbalovej ligy, v ktorom nás preverí ďalší popredný celok súťaže MFK Skalica.

Futbalisti Skalice už dlhodobo patria k tomu najlepšiemu, čo druhá liga ponúka a ani táto sezóna nie je výnimkou. Šesť kôl pred koncom súťaže sa nachádzajú so ziskom 50 bodov na 3. mieste tabuľky a stále tak môžu pomýšľať na postup do Fortuna ligy. V jarnej časti sa im darí, keďže všetky body zatiaľ stratili iba raz, a to v súboji 19. kola proti lídrovi z Podbrezovej. Záhoráci sa môžu popýšiť aj suverénne najlepšou obranou v lige, keďže v doterajších 24 zápasoch inkasovali iba 14 gólov. Súperovho brankára sami prekonali dohromady 33-krát, pričom o takmer polovicu presných zásahov sa postarala dvojica Šebesta – Voleský. Trénerom Skaličanov je už od roku 2016, Prešovčan, Jozef Kostelník.

Vo vzájomných zápasoch majú zelenobieli navrch. V ostatných druholigových zápoleniach sa až 5-krát radovali z víťazstva, dva razy sa zápas skončil nerozhodným výsledkom, no v poslednom vzájomnom stretnutí, na jeseň minulého roka, sme na domácom štadióne zaknihovali premiérové víťazstvo v pomere 2:1. O naše góly sa vtedy postaral Danko spoločne s Rypákom. Faktom však zostáva, že na skalickom Letňáku sme zabodovať ešte nedokázali.

Zmeniť sa to pokúsime už v dnešnom súboji 25. kola. Rešpektujúc kvality súpera, ktorý na vlastnom štadióne len tak body nerozdáva.

Úvodný výkop duelu je naplánovaný na 18:00 a z pozície hlavného rozhodcu ho povedie pán Michal Smolák. Priamy prenos zo zápasu si budete môcť vychutnať prostredníctvom NIKÉ TV, na nasledujúcom odkaze: https://www.nike.sk/niketv/stream/38536295/16.4.2022-Skalica_vs_Trebi%C5%A1ov

Slavoj do toho!

Pridať komentár