Skalicu sme neprekvapili, zo Záhoria bez bodov

V 25. kole druhej futbalovej ligy sme čelili mimoriadne kvalitnému súperovi v podobe tretieho tímu súťaže, na ktorom sa nachádza MFK Skalica.

Svedkami prvej vážnejšej gólovej šance zápasu sme boli v 9.minúte, kedy domáci Šebesta našiel v pokutovom území Hambálka a ten zoči-voči Deronjovi mieril iba nad bránu. O úvodný gól duelu sa však v 11. minúte postarali práve naši futbalisti. Stanislav Danko napriahol spoza šestnástky, lopta sa poodrážala od obidvoch žrdí, až napokon zapadla za chrbát Junasa a v Skalici sme tak išli do vedenia – 0:1. Z náskoku sme sa však pridlho neradovali, keďže už o 9 minút na to bolo vyrovnané. Po rohovom kope si odrazená lopta našla Baumgartnera a ten nekompromisným volejom nedal Deronjovi šancu – 1:1. Domáci favorit začínal pomaly preberať opraty zápasu do vlastných rúk a ešte do polčasu sa mu skóre podarilo otočiť. Skaličania v 35. minúte využili naše zaváhanie a Voleský zvyšoval na 2:1.

Obraz hry sa výraznejšie nezmenil ani v druhom polčase. Boli to zelenobieli, ktorí ovládali dianie na ihrisku. Našim sa nedarilo, v ceste za vyrovnaním nás brzdilo príliš veľa nepresností. Nepomohli ani striedania a Skaličania nám v záverečnej desaťminútovke strelili ešte dva góly. Najprv sa v 80. minúte po spätnej prihrávke od Štursu presadil Černek – 3:1 a o pár minút na to pečatil konečný stav Štursa – 4:1. V druhom polčase sme ani raz nedokázali ohroziť domácu bránu a po nie optimálnom výkone z našej strany nám nezostávalo nič iné, ako poblahoželať súperovi k zaslúženému víťazstvu.

MFK Skalica – Slavoj Trebišov 4:1 (2:1)

Góly: 20. Baumgartner, 35. Voleský, 80. Černek, 84. Štursa – 11. Danko

Zostava Slavoja Trebišov: Deronja – Šimko, Matta, Krajňak, Ilinjo, Sitarčík (74. Romulo), Begala, Casado, Danko (74. Digoň), Bajtoš (65. Straczek), Rypák (65. Belko)

Pred nami je záverečných 5 zápasov sezóny a už v tom najbližšom privítame v Trebišove, v sobotu 23. apríla o 16:30, lídra druhej ligy, FK Železiarne Podbrezová.