Proti lídrovi sme nemali nárok

V 26. kole druhej futbalovej ligy sme na vlastnom štadióne privítali najväčšieho ašpiranta na postup do najvyššej súťaže FK Železiarne Podbrezová.

Úvodné minúty zápasu sa niesli vo vyrovnanom duchu a hralo sa zväčša medzi oboma šestnástkami. Až pokiaľ neprišla 19. minúta zápasu a exportná strela v podaní Galčíka, ktorý to trafil ozaj parádne – 0:1. Podbrezovčanov to naštartovalo a neprešlo ani 120 sekúnd, keď už na ukazovateli skóre svietil stav 0:2. Do vnútra pokutového územia si nabehol Galčík a svojím druhým presným zásahom v zápase nekompromisne zvyšoval – 0:2. Náš nevydarený úsek hry zavŕšil gólovou hlavičkou Kuzma a po 25 minútach sa zdalo byť vymaľované. Aj keď sme si ku koncu prvého polčasu vypracovali nejaké tie pološance, gólom sa neskončila ani jedna z nich a po úvodnom dejstve sme tak s favoritom prehrávali už rozdielom triedy. Do druhého polčasu sme vstúpili veľmi dobre. Hneď v jeho úvode sme sa dostali až pred bránku Ludhu, kde Begala hľadal Straczeka, no ten zakončiť nedokázal. Gólovo sa skončila naša akcia v 51. minúte, avšak zástavka postranného rozhodcu letela nahor a gól tak neplatil. Železiari umne kontrolovali hru a v 63. minúte sa presadili už po štvrtýkrát. Zdalo sa, že hostia zahrali rukou, no hlavný arbiter nechal v hre pokračovať a Pavúk dostal loptu až za chrbát Deronju – 0:4. Vo zvyšnom priebehu sa zápas už iba dohrával a treba športovo uznať, že Podbrezová mala jednoznačne navrch.

Slavoj Trebišov – FK Železiarne Podbrezová 0:4 (0:3)

Góly: 2x Galčík, Kuzma, Pavúk

Zostava Slavoj Trebišov: Deronja – Šimko (67.Maguľak), Matta, Krajňak, Ilinjo, Sitarčík (76.Santos), Begala, Casado, Bajtoš, Danko (31.Straczek) (76.Rusnák), Rypák (67.Černák)

Zostava FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Oravec, Pavúk, Špyrka (85. Grendel), Ďatko, Paraj, Kováčik, Godál, Kuzma, Galčík (85. Breznanik), Bartoš.

Najbližší zápas odohráme v piatok 29. apríla o 18:00 v Košiciach proti domácemu FC Košice.