Vo východniarskom derby úspešnejšie Košice

V 27. kole druhej futbalovej ligy sme si zmerali sily s favorizovanými Košicami.

Domáci začali zostra a hneď po niekoľkých sekundách pohrozili po hlavičke Molvadgaarda. Na opačnej strane kontroval streleckým zakončením Ilinjo, Šemrinec sa však nenechal zaskočiť. Košičania boli aktívnejší, do gólových šancí sme ich však nepúšťali. Až do 33. minúty. Strelu dánskeho legionára Molvadgaarda sme ešte dokázali zblokovať, no po následnom centri sa pred Drábom ocitol nikým nekrytý Pačinda a bez problémov otvoril skóre stretnutia – 1:0. Tesne pred tým mal úvodný gól na kopačke Begala, domáceho gólmana však nedokázal prekonať. V záverečnej desaťminútovke prvého polčasu sme si vybrali slabšiu pasáž hry a košickí futbalisti ešte dvakrát gólovo udreli. V 38. minúte skóroval Jakúbek – 2:0 a v nadstavenom čase po našom nedorozumení aj aktívny Molvadgaard  – 3:0.

V druhom dejstve sme boli o niečo viac futbalovejší ako v tom prvom. V 67. minúte sme zahrávali štandardku, po ktorej sa v šestnástke domácich najlepšie zorientoval Rypák a strelou z otočky znížil na 1:3. Ešte zaujímavejšie to mohlo byť necelú štvrťhodinu pred koncom zápasu. Do pokutového územia sa predral Begala, toho nedovolene zastavil Novák a naši futbalisti tak získali výhodu pokutového kopu. Loptu si na biely bod postavil Casado, avšak Šemrinec ho vychytal a stav stretnutia tak ostal nezmenený. Veľká škoda. V závere zápasu zaujali ešte dva momenty. Ten gólový z 80. minúty v podaní Lienera – 4:1 a zakončenie Belka, ktoré skončilo žiaľ iba na pravej tyčke. V žltomodrom východniarskom derby tak uspeli domáci Košičania po konečnom výsledku 4:1.

FC Košice – Slavoj Trebišov 4:1 (3:0)

Góly: Pačinda, Jakúbek, Molvadgaard, Liener – Rypák

Zostava FC Košice: Šemrinec – Václav, Kavka (C), Jonec, Novák (78. Cortés) – Lásik (78. Nana), Jakúbek, Gallovič – Pačinda (42. Liener), Mölvadgaard, Guba (63. Vasiľ)

Zostava Slavoj Trebišov: Dráb – Ilinjo (C), Matta, Filipiak, Maguľak, Sitarčík, Casado (83. Černák), Begala, Rypák (83. Girman), Bajtoš (83. Romulo), Rokyta (67. Belko)

Najbližší zápas odohráme v sobotu 7.mája o 17:00 na domácom štadióne. V rámci 28. kola vyzveme FC ŠTK 1914 Šamorín.