Najvyššie víťazstvo v sezóne, Šamorín sme zdolali presvedčivo 4:0!

V 28. kole druhej futbalovej ligy sme na domácom štadióne hostili aktuálne 7. tím súťaže FC ŠTK 1914 Šamorín.

V úvodných minútach zápasu sa oba celky postupne oťukávali a prvá strela do priestoru brány prišla v 15. minúte. Spoza šestnástky to vyskúšal Ilinjo, brankár Gyurákovics bol pozorný. Hostia pohrozili v 22. minúte, keď po akcii z pravej strany lopta len tak presvišťala cez celé naše pokutové územie. Na opačnej strane sa vzápätí pripomenul Begala, ktorý mieril tesne nad bránu. Mrzieť ho to však nemuselo, keďže to bol práve on, ktorý nás po polhodine hry poslal do vedenia. Do úniku ho hlavičkou vysunul jeden z hosťujúcich hráčov a prízemnou strelou k ľavej žrdi otvoril skóre stretnutia, Begala – 1:0. Šamorínčania sa ani nestihli oklepať z inkasovaného gólu, keď domáce publikum zajasalo po druhý raz. Na správnom mieste sa v správnom čase ocitol Matta, ktorý odrazenú loptu poslal za chrbát maďarského gólmana – 2:0. Prvý polčas sa tak skončil naším dvojgólovým vedením.

Do druhého dejstva sme vstúpili výborne. V 51. minúte nám vyšla krásna kombinačná akcia, na ktorej konci bol Rypák, a ten zvýšil už na 3:0 z nášho pohľadu. Šamorínčania sa snažili o strelenie kontaktného gólu, prezentovali sa niekoľkými hlavičkovými zakončeniami, avšak tie v bráne našťastie neskončili. Aj keď skóre zápasu bolo jednoznačné, rozdiel medzi oboma mužstvami nebol až tak značný. Naši futbalisti však ukázali väčšiu túžbu po víťazstve a tímovým výkonom sme kráčali za troma bodmi. Navyše sme boli maximálne efektívni, čo v 88. minúte potvrdil aj striedajúci Černák. Na strelenie exportného gólu mu stačilo len 10 minút strávených na ihrisku – 4:0. Tento gólový moment zároveň spečatil naše presvedčivé víťazstvo, vďaka ktorému sme si zabezpečili účasť v druhej najvyššej futbalovej súťaži aj pre nasledujúcu sezónu.

Hlasy po zápase:

Roman Begala, autor úvodného gólu: „Pred zápasom sme vedeli o čo nám ide, chceli sme tento zápas vyhrať a zabezpečiť si záchranu v druhej lige. Aj keď skóre tomu možno nenasvedčuje, bol to ťažký zápas. Teším sa, že nám to vyšlo, že sme strelili pekné góly a potešili sme fanúšikov, ktorí dnes prišli, za čo im patrí veľká vďaka. Vo zvyšných dvoch zápasoch chceme bodovať a posunúť sa v tabuľke ešte o čosi vyššie.”

Ervín Matta, autor druhého gólu: „Každý jeden z nás pristúpil k tomuto zápasu zodpovedne, za čo som veľmi rád. Aj keď to možno nebol náš optimálny výkon, tak to tam chvalabohu padalo. Čo sa týka môjho gólového momentu, tak pôvodne som do šestnástky ani nemal ísť, no dobre, že som tam bol, odrazilo sa to ku mne a z jednej som to placírkou zakončil pod brvno. Zvyšok sezóny si ideme užiť, môžeme hrať uvoľnenejšie a baviť sa futbalom.”

Roland Černák, autor záverečného gólu: Pomohol nám prvý gól, po ktorom sme dali hneď aj druhý a myslím si, že to bolo rozhodujúce. Súper potom robil viac chýb a my sme ich dokázali využiť. Boli sme dostatočne agresívni v súbojoch a každý išiel na plno. Je o mne známe, že na tie lopty na šestnástke čakám a konečne to tam padlo aj mne, za čo som veľmi rád. Hlavne ma však tešia získané 3 body a to, že sme ukázali našim fanúšikom, že to vieme. Chcem sa im poďakovať za povzbudzovanie počas celého zápasu a obzvlášť našim maličkým.”

Slavoj Trebišov – FC ŠTK 1914 Šamorín 4:0 (2:0)

Góly: 30. Begala, 32. Matta, 51. Rypák, 88. Černák

Zostava Slavoj Trebišov: Dráb – Ilinjo, Matta, Krajňak, Maguľak, Sitarčík, Begala (85. Filipiak), Casado (64. Girman), Bajtoš (64. Belko), Šimko (64. Strazcek), Rypák (78. Černák)

Zostava FC ŠTK 1914 Šamorín: Gyurákovics – Malý, Pančík (46. Čunta), Nagy, Vrábel (72. Baez), Marič-Bjekič, Bogi (72. Boateng), Leginus (72. Csóka), Bahi, Khomutov, Oinkonomou

Najbližší zápas odohráme v piatok 13. mája o 17:00 v Púchove.