Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

V generálke pred štartom druhej ligy sme uspeli

Slavoj odohral generálku na ligu v Spišskej Novej Vsi na výbornú. Stretli sa tímy, ktoré budú bojovať proti sebe aj v novovytvorenej druhej lige. Trebišov behom dvoch minút otočil celý zápas.

Opäť noví futbalisti

V prvom rade chceme privítať v Trebišove novú posilu – Jaroslava Kolbasa, bývalého hráča VSS Košice, Veľkého Horeša, Hanisky, Tatrana Prešov či gréckeho klubu Škoda Xanthi. Naopak z klubu odchádza Tomáš Opiela, tvorca
hry ktorý pomohol Trebišovu k postupu do 2.ligy a aj týmto sa mu chceme poďakovať.
Za Slavoj nastúpili proti Spišskej Novej Vsi hneď traja noví futbalisti. Staronový hráč Dominik Lukáč, ktorý v Trebišove pôsobil v sezóne 2015/2016 a odohral za nás celú jesennú časť. Naposledy hrával v minulej sezóne za klub FK Haniska.

Druhým novým hráčom je Kristjan Kushta z Albánska, ktorý hrával aj za FC PAOK Solún a momentálne je kmeňovým hráčom fortunaligových Michaloviec.

Tretím novým hráčom je mladý, iba 19-ročný Tibor Zöllei ktorý je odchovancom klubu MFK Opatovská Nová
Ves a v mládežníckych vekoch hrával aj za Duklu Banská Bystrica.

Zlý začiatok

Už v 7.minúte sme inkasovali prvý gól keď po našej ľavej strane došlo k centru do pokutového územia. Tam zapochybovala obrana, Giertl loptu vyboxoval pred 16-tku a domáci hráč napriahol z voleja a nedal našej brankárskej jednotke žiadnu šancu. 1:0.

Po obrate strán naši začali byť nebezpečným mužstvom hneď v 50.minúte po centri Jaroslava Kolbasa sa nedohodli pri hlavičkovom zakončení Starosta s Kushtom a prvý menovaný hlavičkoval tesne nad brno.

V 86.minúte Pavol Ruskovský vyhral súboj jedného na jedného po ľavej strane ihriska, dostal sa pred pokutové územie súpera a krásnou strelou pravačkou k pravej tyči nedal brankárovi domácich žiadnu šancu. Vyrovnané, 1:1.

Našich to ešte viac nakoplo keď hneď o minútu po strate domácich hráčov Vajs vybojoval loptu a dokázal nájsť prízemnou prihrávkou voľného nového hráča Tibora Zölleiho Ten bol na ihrisku iba 13 minút a sám zoči-voči pred brankárom nezaváhal. 1:2!

Dokázal sme tak v priebehu dvoch minút zvrátiť zápas a napokon ho dotiahnuť do úspešného konca.


7. PZ : FK Noves Spišská Nová Ves – Slavoj Trebišov 1:2 (1:0)
G : 86. Ruskovský a 87. Zöllei.

Zostava Slavoj Trebišov: Giertl – Patkanóci, Lukáč (85. Starosta), Starosta (60. Vojtek), Kražel, Ruskovský, Šuľák, Maník (74. Zöllei), J. Kolbas, Vajs (90. Jacko), Kushta (63. Mazur)


Týždeň pred začiatkom ligy

Do začiatku nového ročníka 2. ligy nám ostáva už iba týždeň. Trebišov bude hrať v novovytvorenej druhej lige ako nováčik. Naposledy sa u druholigistov predstavil v sezóne 2014/2015, ale v tom čase existovali dve druhé ligy rozdelené na východnú a západnú časť. V celoslovenskej druhej lige sa Slavoj objavil ešte v sezóne 2007/2008, takže pred 10 rokmi.

Slavoj  odohral za tri týždne až 7 prípravných zápasov. Celková bilancia 3 výhry 1 remíza a 3 prehry so skóre 9:15 nie je príliš oslnivá, vzhľadom na výsledky počas sezóny.

1. PZ : TJ Mladosť Kalša (4.Liga) – Slavoj Trebišov (2.Liga) 2:3 (0:2) (Tubonemi, Gladky, Veliu)
2. PZ : ŠK Odeva Lipany (3.Liga) – Slavoj Trebišov (2.Liga) 0:0
3. PZ : MFK Vranov nad Topľou (3.Liga) – Slavoj Trebišov (2.Liga) 2:1 (1:1) (Ruskovský)
4. PZ : FC Lokomotíva Košice (2.Liga) – Slavoj Trebišov (2.Liga) 4:1 (2:1) (Maník)
5. PZ : Slavoj Trebišov (2.Liga) – Kisvárda FC (2.Liga, Maďarsko) 0:6 (0:1)
6. PZ : MFK Zemplín Michalovce U19 (1.Liga Dorast) – Slavoj Trebišov (2.Liga) 0:2 (0:0) (Mazur, Tubonemi)
7. PZ : FK Noves Spišská Nová Ves (2.Liga) – Slavoj Trebišov (2.Liga) 1:2 (1:0) (Ruskovský, Zöllei)

V príprave nastúpili v trebišovských farbách títo hráči:

Jakub Giertl, Erik Kolbas, Martin Timko, Vladimír Kražel, Ladislav Berta, Adam Lopatník, Volodymyr Starosta, Filip Vojtek, Artan Veliu, Lukáš Jacko, Tomáš Opiela, Erik Gibilov, Lopez Da Silva Junior, Andrii Iefremov, Ján Tináth, Volodymyr Gladky, Vlastimil Pačuta, Hector Tubonemi, Ostap Gros (donedávna nesprávne uvádzaný ako Shpak), Jozef Vajs, Samuel Širotník, Filip Maník, Matúš Lorinčák, Adam Patkanóci, Pavol Šuľák, Pavol Ruskovský,
Martin Bednár, Peter Kolesár, Martin Kolesár, Jozef-Šimon Turik, Anton Antonov, Vladyslav Mazur, Jaroslav Kolbas, Dominik Lukáč, Tibor Zöllei a Kristjan Kushta.

Naopak prípravu vynechali zranení hráči:
Peter Šuľák, Esad Osmanović a Edin Mujković.

Káder pre druhú ligu ešte stále nie je definitívne uzavretý a jeho konečnú podobu nevieme určiť s istotou.

Naopak z klubu definitívne odišli:
Marek Olah, Jozef Šimko (Pavlovce nad Uhom), Boris Vereb, Jaroslav Capko, Tomáš Opiela (Ptičie), Lukáš Kulich, Igor Dragula, Juraj Kuhajdík (MFK Slovan Giraltovce), Matúš Lorinčák (1. FC Lokomotive Leipzig), Dino Trajkovski, Martin Čižmár (ukončenie kariéry).

Slavoj Trebišov sa v prvom kole predstaví v Šamoríne, ktorý je jedným z hlavných favoritov na postup. V Šamoríne sa malo hrať v sobotu, 29.7.2017 ale keďže Trebišov v novej sezóne bude pôsobiť ako farma MFK Zemplín Michalovce a Michalovce budú hrať v sobotu v Nitre, tak Trebišov si preložil zápas na nedeľu 30.7.2017 o 17:00, aby mohol využiť zapožičanie maximálne piatich hráčov z Michaloviec, ktorí prídu pomôcť Slavoju do Šamorína.

Pridať komentár