V Revištiach sme vyhrali a postupujeme do II. ligy!

Futbalistom Slavoja Trebišov sa v predstihu podarilo zabezpečiť si postup do II. najvyššej slovenskej futbalovej ligy, keď v stretnutí 29. kola na ihrisku Veľkých Revíšť podali skvelý výkon a troma gólmi rozhodli o svojom triumfe.

Skvelý začiatok

Proti Revištiam, ktoré nastúpili v značne oslabenej zostave to bol od úvodných minút zápas s jasným cieľom. Streliť čo najrýchlejšie gól. To sa zverencom Vladimíra Rusnáka ml., ktorý nahradil pri kormidle na zostávajúce zápasy do konca sezóny odídenca Jozefa Škrlíka, aj podarilo. Už v 8. minúte otvoril skóre zápasu legionár vo farbách Slavoja, Tubonemi a naznačil, akým smerom sa bude zápas uberať.

Lodivod našich, Rusnák musel už po 30 minútach urobiť v zostave vynútenú zmenu, kedy vinou zranenia nemohol pokračovať Pavol Ruskovský. Jeho miesto zaujal Júnior a ten priniesol oživenie. Už štyri minúty po striedaní sa vyznamenal svojím 24 gólom v sezóne Matúš Lorinčák a poslal Slavoj do dvojgólového vedenia.

Potvrdenie dominancie v druhom polčase

V druhom polčase sa nastavený obraz hry nezmenil. Trebišovčania boli rýchlejší, futbalovejší a hladnejší po víťazstve. Primerane kontrolovali hru a dokázali si aj napriek úpornej snahe Veľkých Revíšť vytvoriť dostatok priestoru a nebezpečných situácií. Z jednej takejto situácie profitoval opäť Matúš Lorinčák, pre ktorého to bol 25 gól v sezóne a stanovil ním výsledok zápasu na konečných 3:0.

Po záverečnom hvizde zaplavila ihrisko v Revištiach veľká radosť hostí. Veď sme vybojovali postup. Tu sú slová zbytočné, radšej si pozrite fotogalériu.

FK Veľké Revištia 0:3 FK Slavoj Trebišov
Góly: 8. Tubonemi, 34. a 86. Lorinčák

Zostava FK Slavoj Trebišov: Giertl – Kražel, Capko (C), Mujković, Patkanóci – Kuhajdík (79. Pačuta), Opiela, Jacko (74. Iefremov), Ruskovský (30. Júnior) – Lorinčák, Tubonemi
Lavička FK Slavoj Trebišov: Kolbas – Vereb, Dragula, Olah

Zápas mal viacero špecifík. V zostave hostí sa predstavil Emil Sudimák ml., ktorý chytal v minulosti za Slavoj. Okrem toho sa v zálohe Revíšť objavil aj Peter Kolesár, ktorý prvé futbalové kroky robil práve na ihriskách Slavoja Trebišov a dnes patrí k ťahúňom michalovskej U19, pričom pomaly zbiera aj prvé skúsenosti vo Fortuna Lige.

Matúš Lorinčák dvoma gólmi potvrdil skvelú streleckú formu, ktorú bude môcť zúročiť v poslednom kole doma proti Giraltovciam. Jeho najväčší súperi v boji o korunu kráľa strelcov – Lukáš Stanislav a Radovan Bandžuch majú zhodne po 25 gólov. Bandžuch z Opátskeho však už do hry v poslednom kole nezasiahne a tak sa o najlepšom strelcovi tretej ligy rozhodne v poslednom kole práve medzi Stanislavom zo Svitu a Trebišovčanom Lorinčákom.

Posledný ligový zápas odohráme doma, 17. júna o 17:00 proti MFK Slovan Giraltovce. Poď osláviť trebišovský titul spolu s nami!