Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Vysoké víťazstvo nad Košicami

V predposlednom prípravnom zápase pred jarnou časťou 2.ligy sme na domácom ihrisku privítali doposiaľ najkvalitnejší celok v príprave, ktorým bol aktuálne 9.tím druhej ligy FC Košice.

Fotka Slavoj Trebišov.
Zdroj: Amatérske fotky Slavoj Trebišov

Na jeseň sme sa s Košičanmi stretli už dvakrát, keď sme najprv v Čermeli vybojovali remízu 2:2 a nerozhodný výsledok 1:1 sa zrodil aj v poslednom jesennom kole u nás. Vyrovnaný zápas sa tak očakával aj dnes. V prvom polčase sme boli svedkami rovnocennej hry, naši mohli ísť do vedenia po šanciach Issu či Chovana, no gól sa nám streliť nepodarilo. Prvý polčas sa tak skončil bez gólov.

Omnoho zaujímavejšie bolo druhé dejstvo. Hneď v 48.minúte sa už početná divácka kulisa radovala z nášho úvodného presného zásahu. Do čierneho sa trafil Kevin Zsigmond a poslal náš tím do vedenia – 1:0. Výborné zákroky predvádzal náš nový český brankár a výraznou mierou prispel k tomu, že sme ani raz neinkasovali. Naopak boli sme maximálne efektívni a Košičanom sme na cestu pribalili ešte ďalšie 3 kúsky. V 56.minúte strelil svoj druhý gól v príprave Adrián Leško – 2:0 a o necelé 4 minúty sme vyhrávali už rozdielom triedy, keď sa presadil Patrik Chovan – 3:0. Skóre duelu uzavrel v 86.minúte Jakub Vodilka – 4:0.

Gól Adriána Leška na 2:0
Gól Patrika Chovana na 3:0
Gól Jakuba Vodilku na 4:0

7. PZ: Slavoj Trebišov – FC Košice 4:0 (0:0)
Góly: 48. Zsigmond, 56. A. Leško, 60. Chovan a 86. Vodilka.
Zostava Slavoj Trebišov: Gmitter (46. Bárta) – Lazarus, Cicman (26. Chovan), Špak, Korijkov, Begala (46. Mihálik), Harvila, Issa (68. Vodilka), Ilinjo, A. Leško, Zsigmond (83. Vojtovič).

Našich chlapcov čaká už iba posledný prípravný zápas, v ktorom v sobotu 29.februára o 10:00 nastúpime proti Lipanom.