Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

V príprave ostávame nezdolaní

Príprava na jarnú časť 2.ligy pomaly vrcholí. V šiestom prípravnom zápase sme doma hostili treťoligistu zo Sniny.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.
Zdroj: Amatérske fotky Slavoj Trebišov

Povzbudení vysokým víťazstvom nad Stropkovom sme podobne vstúpili aj do zápasu so Sninou. Za necelých 7 minút sme až trikrát nebezpečne pohrozili. Hlavička Korijkova a ani dva pokusy Černáka však úvodný gól ešte nepriniesli. Až prišla 21.minúta zápasu a tá priniesla exkluzívny gól v podaní nášho odchovanca Rolanda Černáka – 1:0. Hosťujúci gólman bol bez šance. Sninčania sa pred našu bránu dostali po prvýkrát až po polhodine hry a pokus ich útočníka nebol vôbec márny. To však zo strany hostí bolo na dlhý čas všetko a tempo zápasu udávali naši futbalisti. V druhom polčase sme mali naďalej hernú prevahu, ale góly na našom konte nepribúdali. V 80.minúte sa však opäť presadil Rolo Černák, keď jeho priamy kop zapadol presne k pravej tyčke – 2:0.

Slavoj Trebišov – MFK Snina 2:0 (1:0)
Góly:
21. a 80. Černák.
Zostava Slavoj Trebišov: Bárta (46. Gmitter) – Lazarus, Cicman (46. Nazauroon), Špak, Korijkov, Mihálik, Harvila (46. Begala), Hirjak (46. Yacik), Zsigmond (46. Vojtovič), Černák, A. Leško (59. Vodilka).

Do úvodného majstrovského zápasu s Bardejovom ostávajú 3 týždne a nás v príprave čakajú ešte dvaja súperi. V sobotu 22.februára si zmeriame sily s FC Košice a o týždeň na to privítame Odevu Lipany.