Z Liptovského Mikuláša s troma bodmi

Po dlhej zimnej prestávke sa prvýkrát v jarnej časti predstavil aj náš Slavoj, keď v rámci 21.kola II.futbalovej ligy nastúpil na ihrisku Liptovského Mikuláša.

Po jeseni nastalo v našom tíme niekoľko zmien, tou hlavnou bola výmena hlavného trénera. Na miesto Vladimíra Rusnáka sa postavil skúsený kormidelník Karol Kisel. Obmenou prešiel aj hráčsky káder, keď z tímu odišli Adam Patkanóci a Tibor Zollei. Do Trebišova sa však po niekoľkých rokoch vrátil Ján Novák a ďalšími posilami sú Emil Lukáč, Romario Cekaj a Lazarus Rota. So stabilným 18-členným kádrom vstupujeme do jarnej časti II.ligy, kde hlavnou úlohou bude udržanie nášho tímu v tejto súťaži.

Po niekoľkých odložených kolách sme sa po prvýkrát v tomto roku predstavili na Liptove. V prvom vzájomnom zápase sme na domácom ihrisku triumfovali výsledkom 2:1, keď sa strelecky presadili Turík s Braginom. Tabuľka druhej ligy je nesmierne vyrovnaná, a preto sme v Liptovskom Mikuláši chceli bodovať.

V prvom polčase boli naši futbalisti aktívni a vypracovali si niekoľko dobrých šancí na skórovanie. Najprv Pavol Ruskovský nastrelil brvno hosťujúcej brány a v 23.minúte Šuľákova strela skončila tesne nad bránou. Postupne sa však osmelili aj domáci, Papajove zakončenie však naši hráči zneškodnili. V obrovskej príležitosti sa tesne pred koncom prvého polčasu ocitol Dragan Andrič, no sám proti brankárovi Giertlovi neuspel. V prvom polčase mali Trebišovčania loptu častejšie na kopačkách, zahrávali 4 rohové kopy a zaznamenali 3 strely mimo liptovskej brány.

V druhom polčase sa obraz hry výraznejšie nezmenil a hralo sa najmä v strede ihriska. V 56.minúte sa do výhodnej streleckej príležitosti dostal Novák, jeho strela však skončila nad bránou. V 62.minúte pohrozili aj domáci po strele Čeryho, ale Jakub Giertl dokázal zneškodniť tento pokus. Jediný gól zápasu videli tri stovky divákov na liptovskom štadióne v 74.minúte, keď roh Nováka prepadol až na Pavla Šuľáka a ten už nemal problém dopraviť loptu do hosťujúcej siete – 0:1. V závere zápasu ešte domáci futbalisti mali možnosť vyrovnať, no striedajúci Šimún neprekonal nášho gólmana. Po prvýkrát v sezóne si tak odnášame z ihriska súpera všetky 3 body.

Hodnotenie zápasu od nášho trénera Karola Kisela: Tešili sme sa na toto vystúpenie, lebo sme mali naozaj dlhú zimnú pauzu. Vedeli sme, že bude treba zabrať naplno a som rád, že chlapci k tomuto aj tak pristúpili a naplnili očakávanie. Pokiaľ ide o priebeh duelu, tak bol vyrovnaný, hoci musím povedať, že sme si počínali naozaj dobre a v niektorých fázach sme kontrolovali aj hru. Okrem jednej možnosti si domáci nevypracovali ďalšie príležitosti. Naopak, my sme mohli dať aj ďalšie góly, lebo sme na to mali dve tutovky.Spoliehali sme sa na perfektnú organizáciu defenzívnej hry, disciplínu a preto sme súpera držali nakrátko. Nevidel som žiadny vážnejší nedostatok v našej hernej produkcii.“

Jediný presný zásah tohto stretnutia si môžete pozrieť v nasledujúcom videu:

21.kolo: MFK Tatran Liptovský Mikuláš – Slavoj Trebišov 0:1 (0:0)
Gól: 74. Pa. Šuľák.
ŽK : 31. Rota, 54. Pa. Šuľák a 66. Mujković.
Zostava Slavoja Trebišov: Giertl – Kražel, J. Kolbas (C), Rota, Ruskovský (59. Vajs), Mujković (79. Osmanović), E. Lukáč (68. Jacko), Junior, Pa. Šuľák, Starosta, Novák.

Všetkých fanúšikov srdečne pozývame na prvý domáci zápas v tejto sezóne, ktorý sa uskutoční v stredu 28.marca o 15:30. V Trebišove privítame lídra druhej ligy ŠKF Sereď.