Zápas so Sereďou nám nevyšiel

V rámci dohrávky 18.kola II.futbalovej ligy sme na vlastnom štadióne privítali lídra súťaže ŠKF Sereď.

Po prvýkrát v tomto roku sme sa v rámci majstrovského zápasu 2.ligy predstavili na domácom trávniku, a hneď nás čakal jeden z najťažších možných súperov – momentálny líder a jeden z ašpirantov na postup do Fortuna ligy ŠKF Sereď. Sereďčania v úvodných dvoch jarných kolách zaznamenali presvedčivé víťazstvá. Na pôde Nového Mesta nad Váhom vyhrali 3:0 a v súboji prvého s druhým deklasovali Skalicu v pomere 5:0.

Náš Slavoj v minulom týždni potešil fanúšikov svojím prvým víťazstvom v sezóne na súperovom ihrisku, keď sa nám v Liptovskom Mikuláši podarilo vyhrať najtesnejším rozdielom 1:0. Zároveň to bol náš jediný odohraný zápas v jarnej časti, keďže stretnutia so Sereďou, Lokomotívou Košice a Bardejovom boli preložené. Nabudení troma bodmi z Liptovského Mikuláša sme chceli získať nejaký bodík aj v dnešnom zápase.

Úvodné minúty stretnutia veľa futbalovej krásy nepriniesli. Ani jedno z mužstiev si nevypracovalo žiadnu gólovú šancu a registrovali sme iba tvrdú hru s viacerými nedovolenými zákrokmi. Až v 22.minúte hosťujúci Bilas vystrelil z hranice šestnástky, no Giertlovu bránu netrafil. V 25.minúte sa po Juniorovej prihrávke dostal zoči-voči sereďskému gólmanovi Novák, ale akciu zastavil tesný ofsajd. Po polhodine hry sme zaznamenali prvú strelu do priestoru brány, o ktorú sa postaral opäť Ján Novák. Tesne pred koncom prvého polčasu sme však inkasovali po štandardnej situácii. Z priameho kopu to ľavačkou krásne trafil hosťujúci kapitán Mečiar a nedal Giertlovi šancu.

Druhý polčas sa pre nás začal najhorším možným spôsobom. Po pár sekundách druhej časti hry sa po centri z ľavej strany presadil hlavičkou Adam Morong a poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. Hostia aj naďalej pozorne bránili a nedávali nám možnosť na zdramatizovanie zápasu. Dokonale využívali svoju výškovú prevahu a v 78.minúte sa radovali z tretieho gólu. Halfvolejom skóroval striedajúci Richnák. Sereďčania potvrdili tabuľkové postavenie, ukázali svoju kvalitu a zaslúžene zvíťazili v pomere 3:0.

Slavoj Trebišov – ŠKF Sereď 0:3 (0:1)
Góly: 44.Mečiar, 46.Morong, 79.Richnák
Zostava Slavoja: Giertl – Kražel, Rota, Šuľák (53.Cekaj), Starosta, Lukáč, Mujković (87.Osmanović), Kolbas(C), Ruskovský (87.Vojtek), Junior, Novák.
Diváci: 480

Už v nedeľu 1.apríla o 16:00 sa opäť predstavíme na domácom štadióne. V dôležitom zápase privítame jedného z priamych konkurentov v boji o záchranu FK Pohronie. Tešíme sa na vás.

Autor: Jakub Polák