Derby opäť bez víťaza

V prvom domácom zápase aktuálneho ročníka 2.ligy sme v žlto-modrom derby hostili jedného z ašpirantov na postup FC Košice.

Ani v treťom zápase sezóny sa nám nepodarilo zachytiť úvod a opäť sme inkasovali rýchly gól. Už v 5.minúte sa po centri z ľavej strany a následnej dorážke presadil Boris Gáll – 0:1. Naši futbalisti po obdržanom góle ožili a do konca prvého polčasu sme boli aktívnejším mužstvom na ihrisku. Po polhodine hry sa do obrovskej príležitosti dostal Kanu, hosťujúci gólman Matúš Kira však podržal svoj tím. Aj naďalej sme však bojovali a išli si za vyrovnaním. Odmenou nám bol získaný pokutový kop v 45.minúte, ktorý premenil Wisdom Uda Kanu – 1:1. V druhom polčase si viac gólových šancí vypracovali favorizovaní Košičania. V 77.minúte sa vyznamenal Milan Vinclér, keď zneškodnil pokutový kop. V nadstavenom čase sa zoči-voči Kirovi ocitol Ilia Tereshchenko, ktorý mohol rozhodnúť o našom víťazstve, ale neuspel. Vzhľadom k priebehu zápasu sa stretnutie skončilo zaslúženou remízou, a teda aj do tretice sme si s Košičanmi body podelili.

Slavoj Trebišov – FC Košice 1:1 (1:1)

Góly: 45. Kanu (11 m) – 5. Gáll

Zostava Slavoj Trebišov: Vinclér – Vojtovič, Katunský, Ilinjo (C), Kanu, Issa (88. Vodilka), Begala (71. Pálfi), Radovanović (79. Tereshchenko), Chovan (88. Bajtoš), Sitarčík, Špak.