Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Postupujeme do 3.kola Slovnaft Cupu

Naším prvým súperom v tohtoročnej edícii Slovenského pohára bol piatoligový klub MFK Gelnica.

Na ťažkom a podmočenom teréne to bol od úvodu zápasu urputný boj. Hralo sa zväčša medzi šestnástkami a šancí bolo málo. Napriek tomu sme sa už v 7.minúte mohli dostať do vedenia po centri Bajtoša, ktorý skončil na brvne. Po polhodine hry sa v sľubnej šanci pred odkrytou bránou ocitol Vodilka, ale mieril vedľa brány. Jakub Vodilka sa však dočkal na úplnom konci 1.polčasu, keď zužitkoval center Špaka a hlavou nás poslal do vedenia – 0:1.

V 2.polčase sa osmelili aj domáci, no žiadnu tutovku si nevypracovali. V 55.minúte skončila hlavička Bandžucha nad bránou. Na opačnej strane sme sa po rohovom kope Pálfiho radovali z druhého presného zásahu v zápase. Opäť padol po hlavičke a postaral sa oň náš kapitán Dávid Špak – 0:2. V 74.minúte spoza šestnástky napriahol Ilinjo, ale priestor brány netrafil. Gelničania mohli znížiť v 77.minúte, keď sa lopta odrazila až pred osamoteného Bandžucha, ale loptu do siete nedopravil. V úplnom závere neuspel ani Radovanović a stretnutie sa tak skončilo naším víťazstvom v pomere 2:0.

MFK Gelnica – Slavoj Trebišov 0:2 (0:1)

Góly: 45. Vodilka, 59. Špak.

Zostava Slavoj Trebišov: Knurovský – Bajtoš, Špak (C), Vaľko ml., Smirnov (24. Ilinjo), Vodilka, Sitarčík (56. Pálfi), Kanu (56. Katunský), Issa (56. Vojtovič), Tereshchenko, Chovan (56. Radovanović)

V 3.kole Slovnaft Cupu nastúpime proti treťoligistovi zo Spišského Podhradia.