Banská Bystrica nás rozobrala v 2.polčase

Po cennom bode z Dubnice si naši futbalisti v 3.kole druhej ligy zmerali sily s vicemajstrom uplynulého ročníka, a teda s futbalistami Banskej Bystrice.

Favorizovaná Dukla sa do vedenia dostala už v 9.minúte naším vlastným gólom po nešťastnej hlavičke Radovanovića – 1:0. Hra sa však v ďalších minútach postupne vyrovnala a v 27.minúte sa vyrovnal aj stav zápasu. O presný zásah našich sa prízemnou strelou zvnútra šestnástky postaral Patrik Chovan – 1:1. Zdalo sa, že do kabín pôjdeme za pre nás priaznivého remízového stavu, no opak bol pravdou. V nadstavenom čase 1.polčasu sa pískal diskutabilný pokutový kop v prospech domácich, ktorý Polievka bezpečne premenil – 2:1.

V 2.polčase to už bol gólový uragán Banskej Bystrice. Po hodine hry využil zaváhanie našej obrany skúsený Polievka a pridal svoj druhý gól v zápase – 3:1. O 8 minút neskôr inkasoval Vinclér už štvrtý gól, tentokrát od Miladina Vujośevića – 4:1. Po tomto momente sa pripomenuli aj naši chlapci, ale Chovanova strela skončila iba na brvne. Domáca Dukla ešte gólovo udrela dvakrát, v 77.minúte sa presadil Laksik – 5:1 a v 85.minúte Patrik Prikryl – 6:1.

Hlasy po zápase (zdroj: mfkdukla.sk)

Stanislav Varga – tréner Banskej Bystrice: Začali sme veľmi dobre. Dali sme hneď gól. Potom sme trošku poľavili a súper vyrovnal. Nie náhodou v Dubnici remizoval 1:1. Myslím si, že tento súper potrápi každého, čo bude mať s nám dočinenia. Sme šťastní, že sme vyhrali 6:1. Mali sme tam aj hluché minúty, kedy súper vyrovnal, a tak máme stále čo zlepšovať.

Eduard Janoško – prezident Slavoja Trebišov: Aj takéto zápasy bývajú. Máme zranených 3 kľúčových hráčov, čo narušilo koncepciu našej hry. Dukla má konsolidovaný kolektív, bola fyzicky i technicky lepším mužstvom. My sa budeme usilovať, aby sme nehrali o záchranu.

MFK Dukla Banská Bystrica – Slavoj Trebišov 6:1 (2:1)

Zostava Slavoj Trebišov: Vinclér – Vojtovič (72. Bajtoš), Katunský, Ilinjo (C), Kanu, Begala (86. Tereshchenko), Radovanović (86. Vaľko ml.), Chovan, Sitarčík, Pálfi (72. Vodilka), Špak.

Najbližší zápas odohráme už v stredu 19.augusta o 17:00, keď v 2.kole Slovnaft Cupu nastúpime na ihrisku Gelnice.