Favorizovanú Skalicu sme neprekvapili

Po náročnom zápase s Košicami sme v 5.kole cestovali k ďalšiemu favoritovi súťaže, a to k momentálnemu lídrovi do Skalice.

Pred duelom na Záhorí pribudol do nášho tímu 22-ročný ukrajinský záložník Maksym Rizie z FC Košice. Ani v štvrtom zápase sezóny sa nám nepodarilo zachytiť úvod stretnutia a opäť sme inkasovali už v prvej pätnásťminútovke. V 13.minúte po zblokovanej strele Hollého sa lopta dostala ku osamotenému Rankovi a ten nezaváhal – 1:0. O 7 minút neskôr sa domáci futbalisti radovali už z dvojgólového vedenia, keď sa hlavou presadil Nagy – 2:0. V prvom polčase mali viac z hry favorizovaní Skaličania a naši sa k vážnejšiemu ohrozeniu brány Junasa nedostali. V jeho úplnom závere sme dostali tretí gól po hlavičke Almaského a zdalo sa, že z Letňáku odídeme s debaklom.

Opakom však bol druhý polčas, do ktorého sme vstúpili fantasticky a už v 48.minúte sa nám podarilo znížiť na 1:3. Po centri z pravej strany sa v druhom zápase po sebe presadil Wisdom Uda Kanu. Ostatné minúty stretnutia priniesli šance na oboch stranách a diváci sledovali atraktívny futbal. V 66.minúte mieril Issa tesne nad domácu bránu a o 10 minút na to sme nevyťažili zo sľubného prečíslenia dvoch na jedného. Ku kontaktnému gólu sme neboli ďaleko v 81.minúte po zakončení Tereshchenka, ale Junas bol proti. Vzápätí sme zahrávali priamy kop a pokus Chovana iba tesne minul domácu bránu. Z horúcej skalickej pôdy sme odišli naprázdno, no najmä v druhom dejstve sme sa prezentovali sympatickou hrou.

MFK Skalica – Slavoj Trebišov 3:1 (3:0)

Zostava Slavoj Trebišov: Vinclér – Vojtovič, Katunský, Ilinjo (C), Kanu, Issa, Radovanović (63. Tereshchenko), Chovan (85. Vodilka), Rizie (46. Begala), Sitarčík, Špak.

Naším najbližším súperom bude v sobotu 5.septembra o 16:00 Partizán Bardejov.