Fantázia! Zdolali sme Lokomotívu

V utorok 10.apríla bola na programe dohrávka 19.kola II.ligy medzi Lokomotívou Košice a naším Slavojom.

Naši futbalisti sa naposledy predstavili na pôde Spišskej Novej Vsi, kde Junior dvoma gólmi v druhom polčase strhol víťazstvo na našu stranu a pripísali sme si dôležité 3 body. Jarnú neporaziteľnosť zo súperových ihrísk sme chceli predĺžiť aj v dnešnom derby zápase proti Lokomotíve Košice.

V úvode stretnutia sme mali možnosť sledovať vyrovnaný futbal bez vážnejšej gólovej šance na jednej či druhej strane. Po prvýkrát sme pohrozili v 15.minúte, keď dobrú strelu Petra Kolesára vytlačil košický brankár na rohový kop. O niekoľko minút na to sa do úniku dostal Rota, v poslednej chvíli mu však loptu vypichol hosťujúci gólman Bréda. Domáci futbalisti to skúšali prevažne z väčšej diaľky, no ani jedna strela nemala potrebné gólové parametre a do kabín sa tak išlo za nerozhodného stavu 0:0.

Fotka Slavoj Trebišov.

Aj v druhom polčase sme sa naďalej prezentovali koncentrovanou hrou. Po hodine hry rozjasal niekoľko desiatok trebišovských fanúšikov legionár Junior a Slavoj viedol 1:0. Košičania sa pokúšali o vyrovnanie výsledku, no do výraznejšej gólovej príležitosti sa nedostali. V úplnom závere zápasu lopta nepríjemne poskakovala v našej šestnástke, ale našťastie sme neinkasovali a radujeme sa tak z fantastických troch bodov.

Vyjadrenie nášho trénera Karola Kisela: ,,Vedeli sme, že Lokomotíva po piatkovej prehre so Šamorínom bude hrať na víťazstvo. Pripravili sme sa na to, že v zápase odovzdáme všetky sily. Boli by sme spokojní aj s jedným bodom. Takticky sme to zvládli na výbornú, nedovolili sme domácim vytvoriť si žiadne veľké šance. Naopak, my sme jednu premenili a sme spokojní.“

Lokomotíva Košice – Slavoj Trebišov 0:1 (0:0)
Gól:  58.Junior
Zostava Slavoja: Giertl – Kražel, Rota (87.Jacko), Pa.Šuľák, Starosta,Lukáč, Kolbas (C), P.Kolesár (90.Vojtek), Ruskovský (74.Vajs), Junior, Novák.

Najbližší zápas odohráme v nedeľu 15.apríla o 16:30, keď na domácom štadióne vyzveme Lokomotívu Zvolen. Veríme, že prídete v hojnom počte a spoločne vybojujeme ďalšie 3 body.

Autor: Jakub Polák