Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

U15 s cenným víťazstvom nad Popradom

V poslednom kole základnej časti si naši starší žiaci zmerali sily s FK Poprad.

Na úvodný zápas dnešného programu nastúpila naša 15ka, ktorá pred týmto zápasom okupovala predposledné 9.miesto prvoligovej tabuľky. Na druhej strane ihriska stál momentálne druhý najlepší tím súťaže a zároveň favorit zápasu FK Poprad.

Od začiatku stretnutia prebrali iniciatívu domáci futbalisti. Prvú šancu sme si vypracovali v 10.minúte, keď Vandžura z hranice šestnástky vystrelil tesne vedľa ľavej žrde. Hneď o minútu na to Rigo z priameho kopu mieril nad popradskú bránu. V 16.minúte sme sa už však dočkali presného zásahu, keď priamo z rohového kopu skóroval Samuel Kaňuch – 1:0. Naši chlapci aj naďalej držali súpera pod tlakom a odmenou im bol druhý gól v súperovej sieti. V 28.minúte sa cez popradskú obranu preštrikoval Slavomír Vandžura a chladnokrvne zakončil – 2:0. Ešte do prestávky sme však viedli už o tri góly, keď v poslednej minúte prvého polčasu Maroš Popeláš nedal šancu hosťujúcemu gólmanovi.

V druhom polčase sa Popradčania osmelili a hneď v 37.minúte mali výhodu pokutového kopu. Náš brankár sa však vyznamenal a zmaril pokus hosťujúceho Šimona. V 47.minúte sme však neubránili nábeh Čonku a ten hlavou znížil na 1:3. Po hodine hry Pavlík dorazil loptu do našej siete a rozdiel bol už len jednogólový. Hneď vzápätí sa na druhej strane pískal pokutový kop a tradičný exekútor Timotej Pálfi nezávahal. Hostia sa nevzdávali a v 66.minúte po priamom kope opäť strelili kontaktný gól. Záver zápasu sme si už však postrážili a zaknihovali tak mimoriadne cenné víťazstvo.

V druhom zápase si sily zmerali 14ky oboch tímov. V prvom vzájomnom stretnutí sa pod Tatrami zrodilo vysoké víťazstvo Popradčanov v pomere 5:1. V úvodných minútach zápasu sme však mali možnosť sledovať vyrovnaný priebeh hry bez vážnejších šancí na jednej či druhej strane. V 22.minúte to z väčšej vzdialenosti skúsil náš Himaľ, ale brankár si s jeho strelou poradil. S polčasovým výsledkom 0:0 boli po predchádzajúcich výsledkoch spokojnejši domáci hráči.

Hneď na začiatku druhého polčasu sme mohli ísť do vedenia, strelu Girmana však zastavilo brvno popradskej brány. Gólová radosť tak prišla na druhej strane, keď Vaľko z priameho kopu nedal šancu nášmu brankárovi. Druhý gól pridal o 5 minút neskôr Juščák a rozdiel bol už dvojgólový. Od tohto momentu sme začali robiť čoraz viac chýb v obrane a sympatický výkon z prvého polčasu sa vytratil. Popradčania to využili a do konca zápasu skórovali ešte trikrát. Výsledkom tak bola pomerne krutá prehra 0:5.


Autor: Jakub Polák

Pridať komentár