Zo Spiša odchádzame s dôležitými bodmi

V piatok 6.apríla bol na programe zápas 23.kola II.futbalovej ligy medzi FK NOVES Spišská Nová Ves a naším Slavojom.

Naši futbalisti si v doterajších 3 zápasoch jarnej časti pripísali výhru, remízu i prehru. Naposledy sme v domácom prostredí na ťažkom teréne uhrali bezgólovú remízu s Pohroním. Spišská Nová Ves bola na jeseň príjemným prekvapením súťaže a vyšplhala sa až na 6.miesto druholigovej tabuľky. Na jar však zo štyroch meraní síl vydolovala iba jediný bod v zápase s Pohroním (2:2) a prehrala všetky zvyšné stretnutia so Zvolenom, Popradom i Interom Bratislava. Prvý vzájomný zápas dopadol lepšie pre náš tím, keď sme sa po druhopolčasovom obrate radovali z 3 bodov.

V 1.polčase sme mali možnosť sledovať vyrovnané stretnutie a predsa len o niečo aktívnejší boli naši futbalisti. Domáci však z prvej a zároveň jedinej strely na bránu v prvom polčase dokázali skórovať. V 21.minúte sa svojím deviatym gólom v sezóne presadil najlepší strelec Spišiakov Kamil Zekucia. Trebišovčania sa ešte do polčasu snažili o vyrovnanie, no žiaľ sa to nepodarilo a do kabín sa išlo za stavu 1:0 pre domácich.

To, čo sme nestihli v prvom polčase, sme si vynahradili hneď v úvode toho druhého. Po niekoľkých sekundách hry rozradostnil niekoľko trebišovských fanúšikov legionár Junior a bolo vyrovnané. Kľúčový moment zápasu prišiel v 55.minúte, keď hlavný rozhodca udelil domácemu hráčovi Lazarusovi druhú žltú kartu za nešportové správanie, ktorá znamenala oslabenie domáceho mužstva. Vyše polhodinovú presilovku o jedného hráča sa našim futbalistom podarilo využiť v 68.minúte, keď svoj druhý gól v zápase zaznamenal Junior. Zápas sme už doviedli do víťazného konca a tak aj v druhom zápase na súperovej pôde sme bodovali naplno.

FK NOVES Spišská Nová Ves – Slavoj Trebišov 1:2 (1:0)
Góly: 21.Zekucia –  46. a 68.Junior.
Diváci: 538
Zostava Slavoja:  Giertl – Kražel, Rota, Mujković, Pa. Šuľák, J. Kolbas (C), Junior, Starosta, Vajs (88. Vojtek), E. Lukáč (52. Jacko), Novák (90. Cekaj).

Príďte podporiť našich chlapcov v najbližšom zápase, ktorý odohráme v utorok 10.apríla o 16:30 v Družstevnej pri Hornáde. Vo východniarskom derby nastúpime proti Lokomotíve Košice.

Autor: Jakub Polák