Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Dorastenci oslavujú postup

V sobotu 14.apríla bolo na programe posledné kolo základnej časti II.ligy dorastencov, kde si naši futbalisti zmerali sily s FK Krásna.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Starší dorastenci so suverénnym víťazstvom

Iba zisk troch bodov a súčasne víťazstvo alebo remíza Galaktiku Košice so Spišskou Novou Vsou nás posúvali do nadstavbovej časti o postup. Naši chlapci tak nenechali nič na náhodu a od úvodných minút zápasu dominovali. Už po niekoľkých sekundách hry preletela lopta cez hosťujúcu päťku a dostala sa až k Michalovi Levickému, ale ten ju nedokázal dopraviť do siete. V 13.minúte sme však už viedli zásluhou Dominika Vasiľa , keď samostatný únik zakončil strelou k ľavej žrdi. Aj naďalej sa hralo iba na súperovej polovici a po polhodine hry sa v obrovskej šanci ocitol Levický, no opäť zlyhal. Mrzieť ho to však nemuselo, keďže o dve minúty na to sme vyhrávali už 2:0. Strelou pod brvno sa svojím druhým gólom v zápase presadil kapitán Dominik Vasiľ. V prvom polčase sme si vypracovali ešte niekoľko sľubných šancí, no gól už nepadol.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. V 52.minúte po prihrávke od Dominika Sočuvku sa pred brankárom ocitol Patrik Luterán a nezaváhal – 3:0. V 57.minúte sa svojím deviatym gólom v sezóne presadil náš najlepší strelec Michal Levický a Slavoj viedol už 4:0. Neustále sme si vypracovávali jednu šancu za druhou a v 67.minúte potešil oko diváka Patrik Luterán, strelou od brvna zvýšil už na 5:0. V 70.minúte Vasiľ peknou prihrávkou našiel Levického, tomu sa však nepodarilo prekonať košického gólmana. V 74.minúte Dominik Vasiľ po priamom kope zavŕšil svoj hetrik v dnešnom zápase – 6:0. V 85.minúte našiel Luterán pätičkou Bumberu, ten zoči-voči brankárovi namieril tesne vedľa. Hostia si za celý zápas nevypracovali žiadnu šancu a naši dorastenci zaslúžene zvíťazili.

Víťazstvo Galaktiku Košice nad Spišskou Novou Vsou (6:1) zároveň znamená, že naši starší dorastenci sa dostali na 5.miesto a spoločne s mladšími dorastencami si zahrajú v nadstavbovej časti o postup.

Slavoj Trebišov U19 – FK Krásna U19 6:0 (2:0)
Góly: 13., 33., 74. Vasiľ, 52., 67. Luterán, 57. Levický
Zostava Slavoj Trebišov U19: Rugolský – Bumbera, Belej, Čerňák, Kotlár, Sočuvka, Trella (61.Tirpák), Staš (61.Hadek), Vasiľ (C), Levický, Luterán.

Mladší dorastenci iba remizovali

Aj v druhom zápase medzi Slavojom a Krásnou boli favoritom naši futbalisti. Už v 2.minúte to z priameho kopu vyskúšal Rusnák, jeho strela však letela nad bránu. Skóre stretnutia otvorili hostia, keď v 13.minúte sa po rohovom kope vo vzduchu presadil Patrik Maťaš – 0:1. Radosť z vedenia však netrvala dlho, keďže v 17.minúte zazmätkoval hosťujúci obranca s brankárom a gólom do prázdnej brány vyrovnal Ľubomír Kučma – 1:1. Po polhodine hry poslal náš tím do vedenia umiestnenou strelou k pravej žrdi Sebastián Kopas – 2:1.

V druhom polčase sme videli iba zopár gólových šancí. Patrik Doboš sa v 56.minúte pokúsil prekonať košického brankára, jeho strele však chýbala väčšia presnosť. V 70.minúte sa hostia dostali do vyloženej gólovej príležistosti, lopta ale našťastie neskončila v našej sieti. V 74.minúte sme však už inkasovali, keď strelou k ľavej žrdi vyrovnal Jakub Barkáč – 2:2. V závere zápasu sa už ani jednému z tímov nepodarilo skórovať a so súperom z Krásnej sme sa tak rozišli nerozhodne.

Slavoj Trebišov U17 – FK Krásna U17 2:2 (2:1)
Góly: 12.Maťaš, 74.Barkáč – 17.Kučma. 31.Kopas.
Zostava Slavoj Trebišov U17: Bereš – André, Prosba, Rusnák, Kučma, Husár, Kopas (62.Pavelka), Havriš, Doboš, Horňák (C), Korbuľák.

Autor: Jakub Polák